Menü Kapat
Sinemada Bu Hafta

Sinemada Bu Hafta (26.07.2019)

Sinemada Bu Hafta

Sinemada bu hafta iki tanesi yerli yapım olmak üzere toplam 9 film seyircisi ile buluşuyor.

Koruyucu
              Koruyucu
Koruyucu

Fransa ve Belçika ortak yapımı olan aksiyon gerilim türündeki filmin başrolünde Jean-Claude Van Damme bulunuyor. Lucas gece kulübü fedaisidir ve hayatında sadece kızı vardır. Çalıştığı kulüpte çıkan kavga sonrasında işten ayrılmak zorunda kalır. Sonrasında striptiz kulübünde iş bulan Lucas artık bir çete üyesidir. Bundan kızı ve kendi hayatı için savaşmak zorunda kalacaktır.

Kod Adı Hummingbird

Kod Adı Hummingbird filminin başrollerini Jesse Eisenberg, Alexander Skarsgård ve Salma Hayek paylaşıyor.Film kuzen olan Vincent ve Anton’un Borsa Bitcoin ve tüm bankacılık sistemlerini ele geçirebilecek yüksek frekans ticaretinden yararlanıp, zengin olmaya çalışmalarını konu alıyor. Ekinin beyni Anton, üçkağıtçısı ise Vincent’tır. Kansas ile New Jersey arasında fiber optik hattı kurup sistemi ele geçirmeye çalışan Vincent ve Anton’un macerası, patronlarının da peşlerine düşmesiyle kontrolden çıkar.

Kod Adı Hummingbird
    Kod Adı Hummingbird

Ritüel
                      Ritüel
Ritüel

Amerikalı genç çift Christian ve Dani arkadaşlarıyla birlikte, geleneksel Midsommar festivaline katılmak üzere İsveç’in bir köyüne tatile giderler. Ayrılmayı düşünen çift, bu tatili ilişkileri adına son şans olarak görür. Cennet gibi olan bu yerde, yerel kutlamaların ve pagan ritüellerin göründüğü kadar masum olmadığını anlarlar. 90 yılda bir gerçekleşen gizli bir ayin, onları korku labirentinin içine çekecektir.

Yuli

Ünlü Kübalı dansçı Carlos Acosta’nın hayatının anlatıldığı biyografi türündeki filmde Carlos Acosta kendini canlandırıyor. Filmde babasının zoruyla dansa başlayan Acosta’nın tabuları yıkarak Londra Kraliyet Balesi’ne uzanan yaşam öyküsü anlatılıyor. Film sanat, fedakarlık, azim ve aile gibi konuları ustalıkla seyirciye aktarıyor.

Yuli
                     Yuli

Korkuluk
                Korkuluk
Korkuluk

June ve Carl, ailelerinin öldürülmesine çocukken tanık olur. Kardeşler bu olayı sır olarak saklarlar. Ailelerini kaybettikleri eve bir daha dönmezler. June ve Carl, her ne kadar hayatlarında yeni başlangıçlar yapsalar da Carl’ın ani ölümü bunu değiştirir. June, kardeşinin intiharının geçmişle bağlantılı olduğuna inanır ve araştırma yapmak için çocukken terk ettiği eve geri döner. Genç kadının tek isteği, ailesini kendisinden alan kötülükten intikamını almaktır.

Küçük Kahraman

Küçük Kahraman haftanın iki aksiyon filminden biri. Film babasını kurtarmak için zorlu bir mücadeleye giren küçük bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Bayu’nun hayatı, bir gün tesadüf sonucu kılıç bulması ile değişiyor. Bayu’nun bulduğu kılıç, babası dahil kasabada yaşayan herkesi taşa çeviren şeytani Asura’nın uyanmasına sebep olur. Babasını ve köyde yaşayanları kurtarması için Bayu’nun öncelikle kendisine savaşma gücünü verecek olan tılsımı bulması gerekir.

Küçük Kahraman
          Küçük Kahraman

Tüylü Arkadaşlar
       Tüylü Arkadaşlar
Tüylü Arkadaşlar

Haftanın diğer animasyon filmi Tüylü Kuşlar, yavru kuşların hayallerini gerçekleştirmelerini konu alıyor. Yavru kuşlar, Mooky ve Kooky, her kuşun hayali olan kasabanın prestijli Tüy Kulübüne kabul edilirler. Tüy Kulübünün başkanı, bilge yaşlı Hoot-Hoot, onlara ilk görevlerini sunar. Küçük Mooky ve Kooky dokuzuncu bulutun üzerinde uçmaya başlarlar. Ancak, görevleri düşündüklerinden daha zor görünüyordur.

Cin Aşk Büyüsü

‘Cin Aşk Büyüsü’ haftanın yerli korku filmlerinden bir tanesi. Musa gönlünü, Esra adında genç bir kadına kaptırır. Musa’nın aşkı için göze almayacağı hiçbir şey yoktur. Esra’yı elde etmek için bir çok yol deneyen ve hepsinde hüsrana uğrayan Musa, son çare olarak aşk büyüsünü denemeye karar verir. Musa sevdiği kadını elde etmek için aşk büyüsü yaptırır. Yaptığı büyü ile Musa, beklediğinden de iyi sonuç alır. Her şey istediğinden de iyi gitmiştir. Ama bu durum fazla uzun sürmeyecektir. Her büyüde olduğu gibi basit görülen bu büyüde onu felakete sürükler.

Cin Aşk Büyüsü
                           Cin Aşk Büyüsü

Gaip
                                  Gaip
 Gaip

Gaip, ıssız bir yerde tatil yapan bir grup insanın başına gelen olayları anlatıyor. İçlerinde bir grup arkadaş, iki kız kardeş ve evli bir çiftin bulunduğu grup, sessiz sakin bir bölgede dinlenebilecekleri bir tatil yapmak isterler. Bunun için ıssız bir ormanın içinde bir otele yerleşirler. Ama aralarından Taner adındaki gencin, buraya gelmesinin farklı bir nedeni vardır. Define aramaya merakı olan Taner, ormanlık alanda sonunda amacına ulaşacağına ve aradığı defineyi bulacağına inanır. Otele farklı amaçla gelen yalnız Taner de değildir. İki kız kardeş, yıllar önce bölgede şehit olan dedelerinin bulmayı planlamaktadır.

Diğer haberlere gitmek için tıklayınız     Ana sayfaya gitmek için tıklayınız

Kategori Haberler, Sinema

Benzer Yazılar

WhatsApp WhatsApp