Menü Kapat

RAN

Ran Afiş

60 Dakika, Dram, +18 Yaş

Yurdaer Okur’un Nazım Hikmet’in şiir ve mektuplarından sahneye uyarladığı Taylan Aygar’ın müzikal testere ve viyolonsel ile eşlik ettiği “ RAN” 

5 Mayıs 2017’de Londra Milfield Tiyatrosu’nda dünya prömiyerini gerçekleştirdi.

Mahşer-i CÜMBÜŞ

Mahşer-i Cümbüş Afiş

Doğaçlama Tiyatro, Komedi, 70 Dakika, +18 Yaş

Türkiye’de modern doğaçlama tiyatronun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, 20. Yılında tiyatroseverler ile buluşmaya devam ediyor.

Ekip bugüne kadar 2000’ün üzerinde “Tiyatro Sporu” gösterisi yaptı.

Stefan zweıg'ın çöküşü

stefan afiş

Dram, 70 Dakika, +18 Yaş

Ankara Devinim Tiyatro 9. sanat yılında Avusturya’lı yazar Stefan Zweig’ın ve eşi Lotte Altmann’ın Nazi Almanyası’ndan kaçıp, Brezilya’da sürgünde II. Dünya Savaşı’nın buhranına, ruhlarında uyandırdığı acıya dayanamayıp intihar edişlerini konu alan yeni oyunu ile sahnede. II. Dünya Savaşı’nın aydınlar, sanatçılar üzerinde yarattığı “hiçlik” ve “varoluş” sorunlarını tartışan oyun Stefan Zweig’ın hayatının son günleri ekseninde yazarların, bilim adamlarının, sanatçıların Hitler rejimi tarafından hedef gösterilmesi, sürgün edilmesi, kaçmak zorunda bırakılması, kitaplarının yakılması ve Avrupa’nın çöküşünü işlerken aynı zamanda Stefan Zweig’ın da “otobiyografisi” niteliği taşımakta.

Ben frıda kahlo: otoportre

Ben Frida Kahlo Otoportre

Dram, 85 Dakika, +18 Yaş

Oyun, Frida Kahlo’nun Meksika’ da gerçekleştirdiği ilk ve son resim sergisinde geçiyor. Frida’nın yaşadığı acı, aşk, resim ve devrim dolu yaşam öyküsünü Frida’ nın kendini ağzından izleyiciye aktarıyor. Çocukluğundan ölümüne kadar çektiği acılar, yaşadığı inişli çıkışlı aşklar ve komünist kimliğiyle içinde bulunduğu eylemleri resmeden, yazan Frida’ nın hikâyesi sezon boyunca seyirci karşısında olacak.

KAYITSIZ

Kayıtsız Afiş

Dram, 60 Dakika, +18 Yaş 

İnsanlar kaça ayrılır? İyiler, kötüler, beyazlar, siyahlar, erkekler, kadınlar…? Günümüzde, insanlar karamsarlar ve vurdumduymazlar olmak üzere ikiye ayrılır. Eğer karamsar değilsen kesin vurdumduymazsın demektir. Bir de deliler var değil mi? Hayatta birçok şeye müdahale edebiliriz ama bizim seçmediklerimiz de bizim yolumuz olur bazen. Bir kadın, bir erkek, bir mekan. 

Ve Kayıtsız kalınamayan hayatlar.

SEKRETER

Sekreter

Dram, 75 Dakika, +18 Yaş

Kim sıradan yaşamını değiştirmek istemez ki? Peki, soluk ve rutin bir hayattan çıkıp parlak ışıkların altına geçmeyi, milyonların gözü önünde olmayı? Bir kadın girer sahneye. Niyeti oyuncu olmak… Zirveyi hedeflemektedir… Oysa zirve denilen yer politik iktidardan bağımsız olmayan; danışıklı dövüşün yapıldığı bir yer. Salt sanatsal yetenek bu zirvede yer edinmek için yeterli midir? Orada olmak için sanatçının başka türden becerilere de mi sahip olması gerekir? Bir sekreter olarak girdiği evden bir oyuncu olarak çıkabilecek mi?

YÖNETMENİN SEÇİMİ

Yönetmenin Seçimi 05

Doğaçlama Tiyatro, Komedi, 65 Dakika, +18 Yaş

Yazılmamış Filmlerin Yönetmenleri. İstanbulimpro’da uzun yılardır eğitim alan, ana kadro oyunlarına eşlik eden  ekip “Mürettebat” adıyla biraraya geldi. Yönetmenin Seçimi’nde  “Yazılmamış Filmlerin Yönetmenleri” seyircilerden aldıkları yönelimlerle  film çeviriyorlar. En merak edilen filmi seyirci belirliyor ve tek o yönetmenin filminin finalini izleyebiliyoruz.

masal ırmaklarında

Masal Irmaklarında Afiş

Doğaçlama Tiyatro, Komedi, 60 Dakika, +18 Yaş

Hint Masallarından Hareketle Doğaçlama Yolculuk istanbulimpro Masal Irmaklarında isimli gösterisinde kadim Hint Masallarından ilhamla izleyicisini büyülü bir yolculuğa davet ediyor. Masal Irmaklarında yolumuzu bulmak için rehberimiz olun. Devler, cüceler, develer, pireler, uçan halılar, uzak diyarlar, sonsuz aşklar, prensesler, prensler, kurbağalar, yılanlar, bir arpa boyu yollar, dereler tepeler ve daha niceler… Ruhumuzun kıyısında köşesinde dinlenen hikâyeleri birlikte havalandıralım.

tUTKULU BİR ŞEYLER OLSUN

Tutkulu-Bir-Şeyler-Olsun

Doğaçlama Tiyatro, Komedi, 105 Dakika, +18 Yaş

İstanbulimpro’nun yazar konseptli yazılmamış oyunlar projesinin ilki. Anton Çehov’un gözlükleriyle 1900’ler Rusya’sına bakıyor ve
ilhamını seyirciden alıyor. İzleyeceğiniz oyunun önceden hazırlığı yapılmış bir konusu, yazılı bir metni ve çalışılmış karakterleri yok.

 “Tutkulu Bir Şeyler Olsun” içinde hayata dair hiçbir tutku kalmadığına inanan ya da her şeyi tutku sanan insanların bir eve sığan kocaman dünyalarında geçiyor. Duygular değişiyor ama hayat aynı yerde devam ediyor. Üçüncü dereceden memur olmak dahi bir tat vermiyor. Bu oyunda hayatın anlamsızca boş boş geçmesine, aşka, kasvete, Rusya’nın soğuğuna ve daha pek çok şeye tanıklık edeceksiniz.

ÇORAP SÖKÜĞÜ

Çorap-Söküğü

Doğaçlama Tiyatro, Komedi, 60 Dakika, +18 Yaş

“Tennessee Williams’ın Yazmadığı” Oyun “Çorap Söküğü”,  1950’li yıllarda Amerika’da kadınların hem işyerinde hem de evde güçlenmesi temelli başlayan hareketin, kadınların hayatlarına etkisini gözler önüne seriyor. Annelik veya ev kadınlığı rolünü üstlenirken “Mutlu” olması gerektiğini düşünen “Mutsuz” kadınlar ve bu mutsuzluğun nedenleri, kişisel sorgulamaları… İzleyeceğiniz oyunun önceden hazırlığı yapılmış bir konusu, yazılı bir metni ve çalışılmış karakterleri yok. Her şey doğaçlama!

HİÇ KİMSE

Hic_Kimse-Afiş

Dram, 78 Dakika, +18 Yaş

Aile, toplum, devlet ve tanrı inancını sorgulayan Erkut, bir klinikte tedavi görmektedir. Doktoru Zeynep Hanımın çabalarına rağmen umutsuzluğa yenik düşer. Varlık ve Hiçlik arasında sıkışan Erkut, hayatını sonlandırmak istemektedir. Dr. Zeynep ise kendisini öldürebilecek en güçlü adaydır. 

Evren ve küçük genç gezegenimizdeki düzensizlik içinde tekrarlanan düzende çırpınan ve hep aynı sonu yaşayan insanlıktır.

TAVŞAN YAHNİSİ

ORG-150

Doğaçlama Tiyatro, Komedi, 85 Dakika, +18 Yaş

İstanbulimpro’nun yazar konseptli yazılmamış oyunlar projesinin ilki. Anton Çehov’un gözlükleriyle 1900’ler Rusya’sına bakıyor ve ilhamını seyirciden alıyor. İzleyeceğiniz oyunun önceden hazırlığı yapılmış bir konusu, yazılı bir metni ve çalışılmış karakterleri yok.

“Tavşan Yahnisi” 1900’ler Rusya’sının soğuk bir kış gününde geçiyor. Bu inanılmaz soğuk Rusya’yı ele geçirmiş durumda, saatte 20 Kilometre hıza ulaşan trenler bile bu karlı havada ilerleyemiyor. Yıllardır umutla beklenen o kişi eve dönebilecek mi? Geçmiş anılarıyla yaşayan karakterlerimizin geleceğe dair umutları ve hayatlarını değiştirebilme istekleri o denli güçlü ki… Neredeyse dağılacak aileler kaldıkları yerden hayatlarına devam ediyorlar. “Ben bir aile dramına sebep oluyormuşum gibi hissediyorum şu anda” “Belki öyle belki de değil…”

O KIZ BURAYA GELECEK

Komedi, 95 Dakika, +18 Yaş

“Keşke o ana tekrar gidebilseydim.” En çok kullandığımız cümlelerden birisidir. Oysa zaman sürekli doğrusal bir şekilde akar. Onu tutamayız. Ancak o bizi tutabilir. Başaran sevgilisi Melis tarafından terkedilmiştir. Tek isteği ise terkedildiği güne geri dönebilmektir.

ÜÇ Kişilik

Doğaçlama Tiyatro, 50 Dakika, +18 Yaş

Anton Cehov’un Yazmadığı Oyunlar Çok Çehovyen Bir Proje. Yönümüzü 19.Yüzyıl Rusyasına döndük. Olay Rusya’da Geçiyor ile Anton Çehov’un yuvarlak gözlüklerinin arkasından Çarlık Rusya’ya bakmak için sahneye çıkıyoruz. Her oyun farklı, hiçbir oyunun bizimle alakası yok. İnsanlar Rusya’da yüz küsur yıl önce neler çekiyormuş görmek isteyen gelsin de ibret alsın. Olay Rusya’da Geçiyor, müzikli, acıklı, güldürülü doğaçlama ve bu sefer dekorlu ve kostümlü.

ÇEKİÇ SESLERİ

Doğaçlama Tiyatro, 90 Dakika, +18 Yaş

İstanbulimpro’nun yazar konseptli yazılmamış oyunlar projesinin ilki. Anton Çehov’un gözlükleriyle 1900’ler Rusya’sına bakıyor ve ilhamını seyirciden alıyor. İzleyeceğiniz oyunun önceden hazırlığı yapılmış bir konusu, yazılı bir metni ve çalışılmış karakterleri yok.

 “Çekiç Sesleri” 1900’ler Rusya’sında oldukları yerde, hiçbir eylem yapmadan sadece şikayetçi olan, çıkmazda, kendi hayat rutinlerine alışmış karakterleri görüyoruz. Ruhsal çöküntüleri değişimleri beraberinde getiriyor, değişen hiçbir şey olmuyor.Evlenmek hayatın akışını değiştirebilir mi?

EN KARANLIK GECE

En Karanlık Gece Afiş

Dram, 60 Dakika, +18 Yaş

korkuları ve kaygılarıyla kendini var eden bir kadın olan Sonya’nın kâbusları bitmek bilmiyor. Belki de yıllar evvel kaybettiği eşiyle vedalaşmayı beceremediğinden tüm endişesi. Oysa yıllardır aynı evi paylaştıkları İvan’a göre Sonya şanslı bir kadın, çünkü kendisinin geçmişinde anlatabileceği hiçbir şeyi yok. Vladimir’in de onlardan aşağı kalır yanı olmadığı söylenebilir.

 Yalnızlıklarını değiştiremeyen, burunlarının ucunda onları bekleyen aşkın farkına bile varamayan tuhaf insanların hikayesi… Bugünümüz nasıl tuhafsa 1900’ler Rusya’sında yaşananlarda o denli tuhaf.

Prometheus

Prometheus

Tragedya, 45 Dakika, +18 Yaş 

M.Ö. 465 yıllarında yazıldığı tahmin edilen tragedya, güncel hikâyesi ile evrensel bir temayı işliyor. Zeus Tahtından düşmedikçe benim işkencelerimin sonu yoktur. Prometheus, Olympos Tanrıları’ na başkaldıran titan Prometheus ateşi Tanrılar’ dan çalmış ve insanlara vermiştir. Ateş, uygarlığın temelidir. İnsanlık böylelikle karanlık mağaralardan çıkmıştır. Bilimi, yazıyı, aydınlanmayı, ısınmayı, sağlık alanında türlü ilaçlarlar yapmayı, yabanıl hayvanları evcilleştirmeyi keşfeder. Kısaca Prometheus’ un bu eylemi insanlığın uygarlaşmasının yolunu açar, insanı özgürleştirir ve aklını kullanmasının olanaklarını sağlar. Zeus, Tanrılar’ ın kurmuş olduğu düzene karşı geldiği için Prometheus’ u cezalandırır ve Prometheus insanlık için türlü cezalara ve işkencelere maruz kalır.

GECE YARISINDAN ÖNCE

Dram, 60 Dakika, +18 Yaş 

O yıl erken geldi kış Rusya’ya. Hiç bitmeyecek gibi. Kararsızlıklar hayatımızı ele geçirmiş. Gitmek gerek, Moskova’ya dönmek gerek.

İnsanın içinden kağıda dökmek isteyebileceği hiçbir şey geçmiyorsa, bir duygu pırıltısı yoksa içinde o kağıda bir şey dökemezsin ki. 

Hayat akıp giderken ne çok şey değişiyor ve her şey nasılda aynı kalabiliyor…

 

Bremen Orkestrası

40 Dakika, 3 – 9 Yaş

Eşek Kara Dudak, Köpek Kopi, Kedi Gümüş ve Horoz Koca İbik, yaşlanmışlar ve artık eskisi gibi hizmet edememektedirler. Sahipleri ise onlara sürekli kızar. Zavallı hayvanlar, sahiplerinden uzaklara kaçar ve yolculukta birbirleriyle karşılaşıp Kara Dudak’ın hırsız sahibinin yanlışlıkla çaldığı müzik aletlerini kullanarak müzik yapmaya başlarlar. Yeteneklerini keşfeden yeni arkadaşlar, bir sokak festivali yapılacağını duydukları Bremen’e yola koyulurlar…

Salkım Söğüt

01-Salkım-Söğüt

35 Dakika, 3 – 9 Yaş

Salkım Söğüt, meraklı, her şeyi öğrenmek isteyen ve sürekli başkalarına özenen bir genç ağaçtır. En çok da sürekli şarkılar söyleyen, keyifle çalışan ve dans etmeyi çok seven karıncalara heyecanlanmaktadır. Onlar gibi dans edebilmek için köklerinden kurtulmak, özgürce hareket etmek ister… Peki, kökleriyle toprağa bağlı bir ağaç dans etmeyi başarabilir mi? Birlikte izleyip görelim…

Bencilin bahçesi

Bencilin-Bahçesi

35 Dakika, 3 – 9 Yaş

Dev, bahçesini kimseyle paylaşmak istemez ve onu herkesten korumak amacıyla etrafına duvar örer. Kış geçer, bahar gelir, her yerde ağaçlar yeşerir ve rengarenk çiçekler açar, fakat Bencil Dev’in bahçesinde kış hüküm sürmeye devam eder. Çocukların oyun oynarken duvar köşesinde açılan deliği fark etmesiyle o delikten bahçeye girmeleri, bahçenin de canlanmasına yol açar. Ama Dev, duvarın kırılmasına ve çocukların bahçeye girmelerine çok sinirlenir… Oysa bahar, çocuklarla birlikte bahçeye gelir. Sonunda bunu fark eden Dev, yaptığı duvarı kırar ve çocukların bahçede özgürce oynamalarına izin verir, çocuklarla da arkadaş olur. Oyun dekor ve kuklalarının yapımında şemsiyeler kullanılmış olup, çocukların hayal gücünü harekete geçirerek elinin altındaki malzemelerin farklı şekillerde kullanmaları konusunda değişik fikirler üretmelerine yol açmaktadır.

Biri Miyav mı Dedi?

Biri Miyav mı Dedi

30 Dakika, 3-8 Yaş

Yavru köpek Benekli, henüz çok küçüktür ve birçok şey onun için yeni ve heyecan vericidir. 

Bir sabah uyandığında bir ‘miyav’ sesi duyar.

İlk defa duyduğu bu sesin kimden geldiğini bulmaya karar verir… 

ve onun için bir macera başlar…

KARAGÖZ CEVİZ ARKADAŞIM

Aile Oyunu, 45 Dakika, +4 Yaş

Bütün dünyanın ciddi bir sorunu vardır: Su!

Bir şeyler yapılmazsa yakında su tamamen bitecek ve her şey kuruyacaktır.

Hacivat, insanlara bunu anlatacak en doğru kişinin Karagöz olduğuna inanır ve ondan yardım ister.

Ne var ki, önce çocukları uyutmaya karar veren Karagöz kendisi de uyuyup kalır ve rüya görmeye başlar.

Hokus Pokus Bir Öykü

 

25 Dakika, 3 – 9 Yaş

Kelebekler vadisine bir Uç-uç Böceği gelir.

Yavru Uç-uç Böceği rüzgarda buraya savrulmuş ve ailesini kaybetmiştir.

Henüz uçmayı da bilmiyordur. Ona yardımcı olup uçmayı öğreten ise tırtıl olacaktır.

Uçmayı öğrenen Uç-uç Böceği annesiyle babasını bulur.

Peki öyküdeki Hokus Pokus kısmı nerede? Gelin birlikte keşfedelim…

Karbeyaz Tavşan


40 Dakika, 3 – 8 Yaş

Kardanadam geceleri canlanıp yıldızları saymaya bayılır. 

En çok sevdiği şey ise, evlerden gelen kestane kokularını havuç burnuyla içine çekmek. 

Ancak yaramaz bir tavşan, mahalleye dadanır ve Kardanadamın havuç burnunu yer. 

Çocuklar her sabah Kardanadama yeni havuç burun takarlar, ancak tavşan tüm havuçları yer… 

Tavşan bundan vazgeçer mi acaba?

Karagöz Noel Baba

Gölge oyunu, 55 Dakika, +4 Yaş, Aile Oyunu

Karagöz’ün unutulduğunu söyleyenlere inat çağdaş bir metinle Karagöz yine karşımızda. Üstelik ramazan değil, bayram değil, seyran değil. Hayali Küçük Ali geleneğinden gelen Hayali Yüce Ali Amerika’da yaptığı ‘kukla’ alanındaki yüksek lisans eğitimi sonrası karagöze daha sıkı sarıldı ve Ustası Hayali Torun Çelebi’den devraldığı geleneği günümüz çocuklarına, gençlere ve yetişkinlere taşıyor. Yeni yıla girerken alış-veriş merkezinde değil, karagöz perdesinde Noel Baba’yı çocuklarla buluşturmayı hedefliyor Tiyatro TEMPO. Oyun geleneksel gölge oyunu tekniği ile oynanmaktadır. Öykü ise kültürümüze yeni giren Noel Baba konusunu ele almakta ve hicvetmektedir. Bu oyunda geleneksel Karagöz karakterlerine Noel Baba ve Çelebi’nin oğlu yeni figürler olarak eklenmiştir. Karagöz oyununun yapısı zorlanmadan günümüzden bir öykü ile bu oyunda çocuklar yine sevdikleri Karagöz’le buluşmaktadır.

Sekreter 12

SIKÇA SORULAN SORULAR​

Kültür Sanat Kurumlarına, Sanatçılara, Konser Mekanlarına, Tiyatrolara ve diğer sanat paydaşlarına dijital dönüşüm ile elde edilecek gelir ile gelişmelerine katkı sağlayarak daha kapsamlı içerikler üretmelerine ve kurumsallaşmalarına katkıda bulunmak.

Satın alırken ödeme sayfasında izleyeceğiniz gün ve saati yazınız.

Belirttiğiniz zamanda Menü'de "Salona - Gir ve İzle" tıklamanız yeterlidir. İyi seyirler.

İnternete bağlı; Akıllı TV, Telefon, Tablet ve benzeri video izlenebilen tüm cihazlardan izleyebilirsiniz. 

Etkinlik, ödeme sayfasında sizin belirlediğiniz saat diliminde, örneğin oyunu izlemek istediğiniz saat 20:30 ise ve 90 dakika sürecek ise, 20:30-22:00 saatleri arasında yayında olacaktır, bu zaman dilimde izleyebilirsiniz.

1 izlenim hakkı, 1 kullanıcı için 10 Liradan başlayan fiyatlar ile..

Tel & WhatsApp: 0 545 860 99 22

E-posta:  Bilgi@Kumbaravan.com.tr

Sekreter 11

PAYDAŞLARIMIZ

Don`t copy text!
Whatsapp Hattı
Whatsapp Hattı