Menü Kapat
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kafka Dava

23 Nisan | 20:30 - 21:45

₺50,00 - ₺70,00
Kafkadava

75 Dakika, Tek Perde, Dram, +18 Yaş

Konu : Kafka’nın “Dava” romanının arka planında Søren Kierkegaard’ın varoluşçu felsefesi yatar. Kierkegaard’a göre insanın varoluşu bireyseldir, nesnel olarak ortaya konamaz; varoluş sonlu bir kişinin sonsuz olanla kişisel deneyimini ifade eder. Romanın başlangıcını oluşturan ve insanın  içinde bulunduğu durumun ifadesi olan “tutuklu”  olma halinin farkına varılması, romanın başkarakterinin, K’nın, nesnel alandan öznel alana geçmesi için önemli bir zihinsel süreç başlatır. K. artık kaygılıdır. Kierkegaard korku ve kaygı kavramlarının farkını kısaca aşağıdaki gibi açıklar:

“…korku, insanın kendi bilinçli gücünün dışında yatan ürkütücü olanaklardan geri çekilmedir. Buna karşı kaygı, insanın eylemde bulunma kapasitesinde içkin olarak bulunan muazzam olanakların sonucunda ortaya çıkar…”

Kierkegaard`a göre insanın varoluş serüveni yapmış olduğu “özgür” seçimlerin bir sonucudur. Kierkegaard’a göre seçim yapmak ve bunu zamanında yapmak önemlidir. Birçok insan seçim yapmanın sorumluluğundan kaçmak için bir yol bulmaya çalışır. Bu kaygıdan kaçıştır. Bazı insanlar kendilerine bir yol seçmektense diğerlerinin beklentilerini doyurmaya çalışırlar. Kierkegaard bu insanlara aşağıdaki gibi seslenir;

“Sen gerçekten de bir hiçsin; sen başkaları için sadece bir ilişkisin”

Yazan : Franz Kafka

Yönetmen : Öncü Alper

Oyuncu: Emel Budak, Emre Şamdan, Gül Ekşi, Mustafa H. Koca, M.Sefa Keski, Murat Akyol, Serkan Kavaklı

——————————

Bilmeniz Gerekenler;

Satın aldığınız biletler, teslim almanız için “Etkinlik Gişesine” otomatik olarak gönderilmektedir. Mali onaylı biletinizi etkinlik gişesinden teslim almayı unutmayınız.

Satın aldığınız biletleri etkinlik başlamadan on dakikaya kadar etkinlik gişesinden temin edebilirsiniz.

Etkinlik türü ve mekanına göre, salona giriş için yaş sınırını etkinlik sahibi belirlemektedir. Yaş sınırı kontrol ediniz.

Koltuk numarası etkinlik sahibi tarafından en uygun yer seçilerek satın alma sonrası otomatik olarak belirlenmektedir.

Covid-19 Önlemleri;

– Katılımcılar/seyirciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır.

– Katılımcılar/seyirciler alana girerken muhakkak maske takmalı ve etkinlik süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılmalıdır. Maske takmamakta ısrar edenler etkinlik alanı dışına çıkartılmalıdır.

Detaylar

Tarih:
23 Nisan
Saat:
20:30 - 21:45
Ücret:
₺50,00 - ₺70,00
Etkinlikler Kategori:
Etkinlikler etiketleri:
,

Sahne

ANKARA | Çankaya Sahne
Çankaya Sahne, Remzi Oğuz Arık, Remzi Oğuz Arık Mah, Paris Cd. 49B D:A, 06680 Çankaya/Ankara + Google Haritalar

Biletler

Aşağıdaki numaralara, sepetinizde zaten bulunan bu etkinlik için biletler dahildir. "Bilet Al" ı tıklamak, mevcut katılımcı bilgilerini düzenlemenize ve bilet miktarlarını değiştirmenize olanak tanır.
Biletler are no longer available
Don`t copy text!