Menü Kapat

Doğaçlama Tiyatro, 85 Dakika, +18 Yaş

Bir oyunda 5 farklı yönetmen ve 5 farklı hikaye!

Her oyuncu, seyirciden kendi doğaçlama tiyatro oyununa uygun film türü, ismi ve çıkış noktası alarak oyunlarına başlar.


Her oyun beş dakika oynandıktan sonra geri kalan sahnenin oynanması için bir fragman cümlesi kurar ve seyirci devam etmesini istediği film türünü alkışlayarak belirler. En az alkışı alan oyuncunun filmi elenir. Bu şekilde her bölümde tek tek oyunlar elenir ve oyunun sonunda tek bir yönetmen kalır. Son kalan oyuncunun yönettiği filmin finali oynandıktan sonra oyun biter.
 
İzmir’de”Tiyatrohane” bünyesinde 2015 yılından beri aktif olarak doğaçlama performanslarına devam eden ekibe her yıl yeni doğaçlamacılar ekleniyor. 

“Doğaçhane Oyuncuları” içinde uzun süredir beraber çalışan birbirinden farklı karakterlerde ama tek bir amaç için yola çıkmış çılgın üyeler var. Çılgın diyoruz çünkü doğaçlama tıpkı hayat gibi plansız, sürprizlerle dolu ve kontrol edilemez. Bu durumu kabullenmek ve bu çılgın dünyanın farkındalığına erişmek için bazı normallik sınırlarını esnetmeye ihtiyaç var. nGörünenin arkasındaki iletişim biçimleri ve hayata dair her şey Doğaçhane ile sahnede vücut buluyor. Üstelik seyirci de bu işin içinde… Doğaçhane, seyircilerini bu çılgın çarkın içine alıp onlarla birlikte oynuyor!
Doğaçlama Takıl, Planlar Asla İşe Yaramaz! 

Moderatör / Hakem: Başak Fındıkçıoğlu 

Oyuncular:

Ayşegül Selçuk, Burcu Aktürk, Enis Yazar, Gülin Pirim, Livio Jr. Angelisanti, Melike Çerçioğlu Bilgiç, Nilüfer Bilgili, Oytun Cebeci, Sevgi Girgin, Tuna Kurt, Vahap Pola

Tiyatro

Tiyatrohane
Don`t copy text!
Whatsapp Hattı
Whatsapp Hattı