Menü Kapat

Burs Başvuru Koşulları

1- Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olmak.

2- YÖK – Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı bir üniversitede öğrenci olmak ve öğrenciliğini güncel tarihli öğrenci belgesi ile belgelemek.  (Açık Öğretim, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Örgün ya da İkinci Öğretim)

3- Maddi imkanının ‘Bilet’ ve ‘Kitap’ satın almaya yetersiz olması.

4- Burslar 8 Aylık Tam Burs olarak sağlanabilmektedir. (2022 Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim )

5- Sağlanan burs; nakit para, hediye çeki ve benzeri unsurlar olmayıp ‘Bilet’ ve ‘Kitap’ tan oluşmaktadır.

6- Kazanılan burs sonucu elde edilen, ‘Bilet’ ile izlenecek ‘Film’, ‘Konser’ ya da ‘Tiyatro Oyunu’ na ait duygu ve düşüncelerinizi, kazandığınız kültür sanat tecrübenizi video ya da yazı olarak, etkinlikte çekilen bir fotoğrafınızla birlikte, etkinliği takip eden üç gün içerisinde göndermeniz gerekmektedir. Etkinlik ile ilgili görsel ve yorum yazınız web sayfamız ve sosyal medya hesaplarımızda, eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak etkinlik sahipleriyle ve halkımızla paylaşılacaktır.

7- Kazanılan burs sonucu elde edilen, ‘Kitap’ı teslim aldıktan sonra on gün içinde okumanızı, ‘Kitap’a ait duygu ve düşüncelerinizi, kazandığınız kültür sanat tecrübenizi video ya da yazı olarak, bir fotoğrafınız ile birlikte, on gün içinde bize göndermeniz gerekmektedir. Kitap ile ilgili görsel ve bursiyer yorum yazınız web sayfamızda, sosyal medya hesaplarımızda eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak yayıneviyle, hayatta ise yazarıyla ve halkımızla paylaşılacaktır. 

Burs Başvuru Örnek: Bursiyer İncelemeleri

8- Kumbaravan, bursiyerlerin iletişimi ve gerekli prosedürleri düzenli, sağlıklı bir şekilde sağlamaması durumda burslarının başka öğrenciye aktarma hakkını her daim kendisinde saklı tutar.

9- Tüm sağlanan burslar karşılıksız olup geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir. Bursiyerler, izlemek istedikleri filmleri, tiyatro oyunlarını, okumak istedikleri kitabı, gitmek istedikleri konseri, mevcut süre zarfında kendileri yönlendirme olmaksızın özgürce seçeceklerdir.

10- Bursiyer seçimlerinde kesinlikle ‘Eşitlik’ ilkesi esastır. Süreçler, web sayfamızda, tüm paydaşların, öğrencilerin, etkinlik sahiplerinin, yayınevlerinin, görebileceği, düzenli takip ve kontrol edebileceği şekilde “Şeffaf “olarak yayınlanır.

11- Başvuru süreci tamamen yazılı olarak ilerleyecek olup, hiç bir koşul ve şartta sözlü olarak bilgi verilmemektedir. İletişim; Bilgi@Kumbaravan.com.tr – Whatsapp hattımız 0 545 860 99 22 üzerinden yazılı olarak sağlanmaktadır.

12- Son başvuru tarihi 09 Ekim 2022 Pazar günüdür. Sonuçları sosyal medya hesaplarımızdan ve duyurular bölümünden takip edebilirsiniz. 

Twitter: @BursKumbaravan @UniKumbaravan @Kumbaravan

Instagram: @BursKumbaravan @UniKumbaravan @Kumbaravan

13- Yukarıda yer alan tüm bilgileri, maddeleri eksiksiz, acele etmeden, detaylı bir şekilde, tamamıyla okuduysanız; Kumbaravan’a kayıt olduktan sonra giriş yaparak, bu sayfanın en altında yer alan Burs Başvuru Formuna kullanıcı adınızı ve niyet yazınızı yazarak başvurabilirsiniz.

14- Pandemi koşullarında burs kullanım şartları değişmektedir.

Konserlerden

Kitap Gönderilerinden

Tiyatrolardan

Sinemalardan

Kültür Sanat Bursları

2. Sanat Müzik
Ayda 1
Konser Bileti

Sol Anahtarı

3. Sanat Tiyatro
Ayda 1
Tiyatro Bileti

mask

5. Sanat Edebiyat
Ayda 1
Kitap

Kitap

7. Sanat Sinema
Ayda 1
Sinema Bileti

Sinema

Kültür Sanat Bursu, Üniversite öğrencilerine bilet ve kitap olarak sağlanan, salonlarda doluluğu ve ülkemizde okuma oranını arttırmayı amaçlayan, böylelikle devletimizi, gelişmiş ülkelere seviyesinde kalkındırmayı amaçlayan sosyal bir uygulama, girişimdir.Aşağıda yer alan başvuru formu aracılığıyla “Burs Başvurusu” yapabilirsiniz. Burs başvurusu yapmadan önce başvuru koşullarını acele etmeden, tamamını, dikkatlice okumanız önem arz etmektedir. Özellikle “Niyet Yazısı” bölümünde neden Burs’a ihtiyacınız olduğunu belirtmeniz yararlı olacaktır.

Kayıt olup giriş yaptıktan sonra aşağıda yer alan Burs Başvuru Formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Don`t copy text!
Whatsapp Hattı
Whatsapp Hattı