Menü Kapat
Tuğçe Mine Aktulay Çakır

Tuğçe Çakır

Tuğçe Mine Çakır, 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olduktan sonra yabancı dil eğitimini tamamlamak üzere İngiltere’ye gitti.

2007 yılında yurda dönen Çakır, aynı yıl Haliç Üniversitesi Konservatuvarı’nda İleri Oyunculuk Yüksek Lisans programına başladı. İstanbul Devlet Tiyatroları’nda oyuncu olarak kariyerine başlayarak “Bir Şehnaz Oyun” ve “Çayhane” oyunlarında yer aldı.

2010 yılında İleri Oyunculuk Yüksek Lisansını tamamladı. Ara vermeden Maltepe Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri Doktorasını tamamlayıp, 2014 yılında Dr. unvanını aldı. 2015 yılından beri Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Oyunculuk Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Ulusal ve uluslararası akademik çalışmalarının yanı sıra Kes ve Kaç, Bir Şehnaz Oyun, Çayhane, Hıyarapol adlı oyunlarda oyuncu olarak görev almış; Macbeth, Boş Şehir, Uyarca, Buradaysak Farkında Mısınız?, Everyman, Peynirli Yumurta, Görünmeyen ve Korku adlı oyunların yönetmenliğini yapmış, 2018 yılında Altsahne’yi kurmuştur.

2019 yılında, Altsahne’nin ikinci prodüksiyonu olan “Yaban Arısı”adlı oyunda “Carla” karakterini canlandırmaktadır.

Posted in Oyuncular, Sekreter Oyuncular

Benzer

Don`t copy text!