Menü Kapat
Seda Oğuz

Seda Oğuz

Seda Oğuz, 2005 yılında Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümü’nü burslu olarak kazanıp 2009 yılında mezun oldu. Lisansını tamamlayıp, Polonya’da eğitimini bedensel oyunculuk ile devam ettirdi. Studio Matejka’da Grotowski metodu ile fiziksel eylemler üzerine çalıştı.

İstanbul Devlet Tiyatroları, Ankara Birlik Tiyatrosu, Tevfik Gelenbe Tiyatrosu, Sanat İşliği Tiyatrosu, Tiyatro Karnaval’da oyuncu olarak görev aldı. Kadıköy Sanat Tiyatrosu’nda Naşit Özcan’ın yönettiği Olur Böyle Şeyler adlı oyunda New Times Production’ın düzenlediği ödül töreninde; En İyi Çıkış Yapan Genç Tiyatrocu Ödülü’ne (2010) layık görüldü. Ellerimin Arasındaki Hayat, Bir İhbarda Bulunacaktım ve Kayıtsız tiyatro oyunlarında oynamıştır.

Televizyon dizilerinde de çalışmalarına devam etti. Beyaz perdede ise; Arkadaşlar Arasında (Nazlı), Sabit Kanca 2 (Gelin Şule), Deniz Ve Güneş (Seda) sinema filmlerinde rol aldı. 2015 yılında Siccin2 (Zehra) ve 2016 yılında vizyona giren Üç Harfliler 3 (Dilek-Elif) sinema filmlerinin baş rol oyuncusudur. 2017’de Topaloğlu Vakfı’nın düzenlediği Goldawards 2016 Yılının Enleri Ödül Töreni’nde Yılın En İyi Korku Filmi Oyuncusu Ödülü’ne layık görüldü.

Pera Güzel Sanatlar’da Drama-Tiyatro eğitmenliği, Entropi Sahne’de hareket ve diksiyon dersleri vermekte ve kendi kurmuş olduğu SO Atölyesi’nde çalışmalarına devam etmektedir.

Posted in Kayıtsız Oyuncular, Oyuncular

Benzer

Don`t copy text!