Menü Kapat
Ruhi Sarı

Ruhi Sarı

Ruhi Sarı, 1972 yılında Trabzon’da doğdu.

Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan sanatçı, sanat hayatına Kartal Sanat Tiyatrosu’nda başladı.

Kazandığı Ödüller;

2008 – Adana Altın Koza Film Şenliği’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü
2002 – Siyad Türk Sineması Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü
2000 – ÇASOD Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü
2000 – Sadri Alışık Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü
2000 – Orhon Murat Arıburnu Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü
1996 – 33. Antalya Film Festivali’nde Yılmaz Zafer Genç Yetenek Ödülü
1996 – Adana Altın Koza Film Festivali’nde Yılmaz Güney Onur Ödülü
1996 – Ankara Uluslararası Film Festivali’nde Umut Veren Genç Yetenek Ödülü

Oynadığı Tiyatro Oyunları;

2019 – Anormal – İkinci Kat
2014 – 2′ si 1 Arada : Ahmet Kazanbal – Gate Production
2013 – Testosteron (oyun) : Andrzej Saramonowicz – Oyun Atölyesi
2011 – Fare Kapanı : Agatha Christie – Tiyatro Akla Kara
2010 – Sınır (oyun) : Muzaffer İzgü – Kartal Sanat Tiyatrosu
2007 – Çapraz Aşklar : Kandemir Konduk – Sadri Alışık Tiyatrosu
2003 – Ağır Roman : Metin Kaçan – Sadri Alışık Tiyatrosu
2000 – Kabare Taksim : Oya Yüce – Kabare Taksim
1987 – Carrar Ananın Tüfekleri – Bertolt Brecht – Kartal Sanat Tiyatrosu
1987 – Abbas Yola Giden – Rıfat Ilgaz – Kartal Sanat Tiyatrosu
1987 – Ölüler Konuşmak İster – Melih Cevdet Anday – Kartal Sanat Tiyatrosu

Oynadığı Filmler ve Diziler;

2020 – İki Gözüm (Sinema Filmi)
2020 – Öteki İhtimal (Sinema Filmi)
2020 – Hayalet: 3 Yaşam (Sinema Filmi)
2019 – Şuursuz Aşk (Müfit) (Sinema Filmi)
2019 – Hayatımız Film (Deli Murat) (TV Filmi)
2018 – Kapan (Sinema Filmi)
2018 – Güvercin (Halil) (Sinema Filmi)
2018 – Canavar Gibi: Türk İşi Frankeştayn (Sinema Filmi)
2018 – Bende Kal (Sinema Filmi)
2018 – Kafalar Karışık (Ferit) (Sinema Filmi)
2017 – Söz (şef)(TV Dizisi)
2017 – Sümela nın Şifresi 3: Cünyor Temel (Turgay Büyükdere) (Sinema Filmi)
2017 – Benzersiz (Bülent) (Sinema Filmi)
2016 – Seni Seven Ölsün (Hüsrev) (Sinema Filmi)
2016 – Bütün Saadetler Mümkündür (Sinema Filmi)
2016 – 2017 – Kırgın Çiçekler (Sadullah) (TV Dizisi)
2015 – Son Takla (Saffet) (TV Filmi)
2015 – O Aşk Benim (Ahlas Toprak)(TV Dizisi)
2015 – Sen Benimsin (Ahlas Toprak) (TV Dizisi)
2015 – Köstebekgiller: Perili Orman (Fahri Fırfır) (Sinema Filmi)
2014 – Yola Çıkmak (Samet Mutlu)(Sinema Filmi)
2014 – Yağmur: Kıyamet Çiçeği (Saffet) (Sinema Filmi)
2014 – Ulan İstanbul (TV Dizisi)
2014 – Gittiler ‘Sair ve Meçhul’ (Sinema Filmi)
2014 – Diğer Yarım (Devran) (TV Dizisi)
2012 – İstirahat Odası (Adam) (Kısa Filmi)
2012 – Moskova’nın Şifresi: Temel (Turgay Büyükdere) (Sinema Filmi)
2012 – Köstebekgiller (Gürkan) (Tv Programı)
2012 – Bir Ferhat ile Şirin Hikayesi (TV Dizisi)
2011 – Sümela’nın Şifresi:Temel (Turgay Büyükdere) (Sinema Filmi)
2011 – Mavi Kelebekler (Rasko) (TV Dizisi)
2011 – Gişe Memuru (Cengiz) (Sinema Filmi)
2011 – 5’er Beşer (TV Dizisi)
2010 – 2011 – Yerden Yüksek (Cumali) (TV Dizisi)
2010 – Küçük Günahlar (Sinema Filmi)
2010 – Kars Öyküleri (Sinema Filmi)
2010 – Kafe (Kısa Filmi)
2009 – Türkler Çıldırmış Olmalı – Afr… (Mahsun Güler) (Sinema Filmi)
2009 – Pus (Reşat) (Sinema Filmi)
2009 – Bahar Dalları (Halil) (TV Dizisi)
2009 – Adab-ı Muaşeret (Ertunç) (Sinema Filmi)
2008 – Güz Sancısı (Nümayişçi) (Sinema Filmi)
2008 – Aşk Yakar (Tarantino) (TV Dizisi)
2007 – Made in Europe (Ali) (Sinema Filmi)
2007 – Kabadayı (Piç Selim) (Sinema Filmi)
2006 – 2007 – Ezo Gelin (Recep Ağa) (TV Dizisi)
2005 – Çarpışma (Ali Akar) (Kısa Filmi)
2005 – 2006 – Hırsız Polis (TV Dizisi)
2005 – Alanya Almanya (Adem) (TV Dizisi)
2004 – Saçsaça Başbaşa (Kamil) (TV Dizisi)
2004 – Ruhun Duymaz (Zarif) (TV Dizisi)
2004 – Haziran Gecesi (Fidyeci) (TV Dizisi)
2003 – Sultan Makamı (Eko) (TV Dizisi)
2003 – Bakış (Kısa Filmi)
2002 – Yarım Elma (Huşeng) (TV Dizisi)
2001 – Yeditepe İstanbul (Ömer) (TV Dizisi)
2001 – Maruf (Maruf) (Sinema Filmi)
2001 – Hiçbiryerde (Veysel) (Sinema Filmi)
2001 – Derviş (Yusuf) (Sinema Filmi)
2001 – Yılan Hikayesi 3. Sezon (TV Dizisi)
2000 – Üvey Baba (TV Dizisi)
2000 – Yedi Numara (Satılmış Ballıoğlu) (TV Dizisi)
2000 – 12 Lejyoner (Sinema Filmi)
2000 – Şaşıfelek Çıkmazı (TV Dizisi)
1999 – Zilyoner (Engin) (TV Dizisi)
1999 – Figüran (Burhan) (TV Filmi)
1998 – Üçüncü Sayfa (İsa Demirci) (Sinema Filmi)
1997 – Yalan (TV Filmi)
1997 – Unutmadım (Kısa Filmi)
1995 – Sen De Gitme (Rıfat) (Sinema Film

Posted in Anormal Oyuncuları, İkincikat Oyuncuları, Oyuncular

Benzer

Don`t copy text!