Menü Kapat
Senaryo Yazarlığı Atölyesi

Senaryo Yazarlığı Atölyesi

Son yıllarda sanatın varlığı ve derinliği popüler ve kolay olanla karıştırılabiliyor. Hiç kuşkusuz tiyatro sanatı, sanatın her dalı gibi var olan potansiyelin çalışma ve disiplinle geliştirilmesini gerektirir. Yol göstericiliğine inandığımız önemli tiyatro insanlarından Stanislavski’ye göre “Yeteneğin yarısı yaratılıştan, diğer yarısı işe duyulan saygı, sabır, çalışma ve disiplinden gelir.”

Senaryo Yazarlığı Atölyesi; Entropi Sahne olarak ilkemiz sanatın içinde kendimizi değil, kendi içimizdeki sanatı sevmek ve görebilmektir. Bu ilkeden hareketle Entropi Atölye olarak amacımız, potansiyeli doğrultusunda oyunculuk sanatını anlamak ve ona yaklaşmak isteyenlere deneyimli eğitmenlerle bir yolculuk sunmaktır.

Senaryo

Bir fikri bir esere dönüştürmek sandığınız kadar zor değil. Zor olan başlamak. Peki yazarlar bir eserin ilk cümlesine nasıl başlıyor? Öncesi, yazım aşaması ve sonrası için sizi etkili bir eğitim bekliyor. Kurmaca metinlerinizi, yazarken yaratıcılığınızı daha iyi ortaya koyabilmek, düşünsel derinlik kazanmak, temel yazım ve yazarlık tekniklerini öğrenmek, film/metin analiz yetkinliğine ulaşmak için planlanan eğitim size kısa sürede bambaşka bir dünyanın kapılarını açacak.

Genel Sanat Yönetmeni

Yurdaer Okur

Yurdaer Okur, 1974 yılında Rize’de doğdu. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda yüksek lisans yapmıştır. Oynadığı tiyatrolar: Ölümü Yaşamak, Yastık…

Yürütücü Eğitmen

Adem Bıyık

Orta ve lise eğitimini Galatasaray Lisesi’nde tamamlayan Adem BIYIK, ardından Galatasaray Üniversitesi İletişim Fak. Sinema-Televizyon bölümünden mezun olmuştur. Film sektörünün hemen hemen her alanında (…

Eğitim Ana Başlıkları

Genel Bilgiler

*Atölye sonunda kursiyerlerin devamlılık durumuna göre katılım sertifikası verilecektir.

Senaryo Yazarlığı Atölyesi

Uzaktan Eğitim

450
  • 1 Ay
  • 8 Ders
  • 24 Saat
  • Çarşamba 19:00-22:00
  • Cumartesi 16:00-19:00
Posted in Max Eğitimler

Benzer

Don`t copy text!