Menü Kapat
En İyi 10 Spor Filmi

Spor Temalı En İyi 10 Film

Spor Temalı En İyi 10 Film

Merhaba!! sizler için en iyi spor temalı olarak düşündüğümüz, aklımıza gelen Spor Temalı En İyi 10 Film Spor Temalı En İyi 10 Film’i belirledik.. Belki yazı sonrası siz de Spor Temalı En İyi 10 Film ‘inizi belirleyebilirsiniz, umarız beğenirsiniz, teşekkür ederiz!!

1- Fever Pitch – Futbol Ateşi ( 1997 )

Fever Pitch

Fever Pitch belkide spor temalı en iyi 10 filmin içinde en iyisi. Bir adam, bir kadın ve Arsenal hakkında romantik komedi filmi. Film, Arsenal’i saplantı derecesinde seven İngilizce öğretmeni Paul Ashworth’ü konu alıyor. Paul okula yeni gelen öğretmen Sarah ile yakınlaşmaya başlar. Ancak Paul Arsenal’e de tutkuyla bağlıdır.

2- Rush – Zafere Hücum ( 2013 )

Rush

Rush, gerçek bir hayat hikayesini anlatıyor. 1970’lerin ünlü Formula 1 yarışçıları James Hunt ve Niki Lauda’nın amansız rekabetini işleniyor. Filmde Niki Lauda’yı Daniel Brühl, James Hunt’ı ise Chris  Hemsworth canlandırıyor. 

3- Dangal ( 2016 )

Dangal

Dangal, Hint sinemasının en iyi filmlerinden biri. Film, Hintli Mahavir Singh Phogat’ın gerçek hayat hikayesini anlatıyor. Mahavir Singh Phogat güreş hayranıdır ve kızlarına da güreş öğretmeye karar verir. İlham verici filmin başrolünde Aamir Khan oynuyor. 

4- Moneyball – Kazanma Sanatı ( 2011 )

Moneyball

Moneyball, Bennett Miller’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, Brad Pitt’in başrolünde oynadığı 2011 yapımı spor drama filmidir. Film Micheal Lewis’in aynı isimli kitabından uyarlanmıştır. Algoritmaların ve istatistklerin gücünü kullanarak spor dünyasında taşları yerinden oynatan bir girişimcinin hikayesi.

5- Raging Bull – Kızgın Boğa ( 1980 )

Racing Bull

Başrollerinde Robert De Niro, Joe Pesci ve Cathy Moriarty bulunan ve 1980 yılında gösterime giren, Raging Bull filmi, Amerikalı boksör Jake LaMotta’nın, profesyonel boks hayatını, eşi Vicky ve kardeşi Joseph ile karmaşık ilişkisini konu alıyor.

6- 42 ( 2013 )

42

ABD beyzbol liginin ilk siyahi oyuncusu 42 numaralı formayı giyen Jackie Robinson’un Brooklyn Dodgers takımı için oynarken çektiği zorlukları anlatan spor biyografi filmi. Baş rolünde, Robinson rolü ile Chadwick Boseman ve Branch Rickey rolü ile Harrison Ford oynamıştır.

7- Draft Day – Karar Günü ( 2014 )

Draft Day

Draft Day, Ivan Reitman’ın yönettiği ve Kevin Costner’ın başrol oynadığı 2014 yapımı spor drama filmi. Filmde kulüplerin ve genel menajerlerin gelecek sezonları belirleyecek olan yeni oyuncuların seçildiği draft gününde yaşadığı olaylar anlatılıyor.

8- Invictus – Yenilmez ( 2009 )

invictus

Invictus, Clint Eastwood’un yönettiği, Matt Damon ve Morgan Freeman’ın oynadığı 2009 yapımı spor drama filmi. Nelson Mandela’nın Güney Afrika’nın ragbi takımı kaptanı François Pienaar ile ülkelerini birleştirmeye yardımcı olmak için güçlerini birleştirmesine dair gerçek bir hikayeyi ele alıyor.

9- The Blind Side – Kör Nokta ( 2009 )

The Blind Side

The Blind Side, John Lee Hancock tarafından yazılan ve yönetilen Amerikan dram filmidir. Michael Lewis’in 2006 yılında yayımlanan The Blind Side: Evolution of a Game adlı kitabından uyarlanan film babasını hiç tanımamış ve annesi uyuşturucu müptelası olan Afro-Amerikan bir çocuğun amerikan futbolu kariyerini anlatmaktadır.

10- Million Dollar Baby – Milyonluk Bebek ( 2004 )

Million Dollar Baby

Dört ayrı dalda Oscar sahibi olan bir Clint Eastwood filmi. Frankie Dunn, ringlerde geçirdiği yıllar boyunca büyük sporcular yetiştirmiş ve boks camiasına gerçek şampiyonlar kazandırmıştır. Öğrencilerine öğrettiği en önemli şey ise, her şeyin ötesinde kendilerini korumaları gerektiğidir. Ancak kızından aldığı acı bir darbenin ardından, yanına kimseyi yaklaştırmamıştır. Diğer yandan 31 yaşında bir garson olan Maggie, şansını boksta denemeye karar verir ve Frankie’nin salonundan içeri adımını atar.

İyi Seyirler..

Spor Temalı En İyi 10 Film

Posted in Haberler, Sinema Yazıları

Benzer

Don`t copy text!