Menü Kapat
Extraction-1

Extraction

Extraction , Joe Russo ve Anthony Russo’nun senaryosunu yazdığı Sam Hargrave’nin yönetmen koltuğunda oturduğu ve başrollünde daha önce Thor karakteriyle izlediğimiz ünlü Avustralyalı aktör Chris Hemsworth’un oynadığı aksiyon türündeki film. 24 Nisan 2020 tarihinde Netflix platformu üzerinden yayınlanan Extraction 1 saat 57 dakika sürüyor. Aksiyon dolu filmi sizler için değerlendirdik.

Filmin Konusu

Extraction 2

Extraction , paralı asker Tyler Rake’in bir uyuşturucu baronunun oğlunu kurtarmasını anlatmaktadır. Filmde Hindistan ve Bangladeş’in en büyük baronları birbirleriyle çatışmaktadır. Bu nedenle uyuşturucu baronun 11 yaşındaki oğlu kaçırılır. Ailesini kaybeden ve para kazanmak için kurtarma operasyonları düzenleyen bir ekibin en önemli elemanı olan Tyler’ın bu sefer ki görevi küçük bir çocuğu kurtarmaktadır. Bu görev Tyler için diğer görevleri gibi kolay olmayacak ve birçok zorlukla karşılaşacaktır. Bu zorlukların üzerinden gelirken de kurtarmayı çalıştığı çocukla aralarında duygusal bir bağda oluşacaktır. 

Karakterleri Tanıyalım

Tyler Rake; ailesinin kaybeden ve para kazanmak için kurtarma operasyonları düzenleyen bir ekibin sahadaki en kritik işleri yapan elemanıdır. Son görevinde duyguları işinin önüne geçecektir.

Ovi Mahajan; Bangladeş’e kaçırılan uyuşturucu baronun oğludur.

Saju; Oğlu kaçırılan baron tarafından oğlunu kurtarması için görevlendirilmiştir. Bunun için ailesi ile tehdit edilmiştir. Filmin başlarında Tyler ile ayrı hareket etse de yolları sonrasında kesişecektir.  

Nik Kahan; Kurtarma ekibinde Tyler’a en yakın olan ve ekip içinde en çok destek sağlayan karakterdir.

Extraction 3

Filmin İncelemesi

Extraction-4

Extraction , tamamen aksiyon sahnelerine üzerine kurulmuş. Aksiyon sahneleri çok başarılı. Hatta aynı zamanda dublör olan yönetmen Hargrave, bir sahnede kendini arabanın önüne bağlayarak sahneyi çekiyor. Ancak film adına aksiyon sahneleri dışında olumlu olarak bahsedebileceğimiz husus yok diyebiliriz. Senaryo özellikle diğer Netflix filmlerine göre sığ kalmış. Karakterlerin hiçbirine derinlemesine irdelenerek anlatılmamış. Filmde aksiyon olsun yeter düşüncesiyle mantık hatası içeren birçok sahneye yer verilmiş. Ayrıca bu filmde deplasmanda gibiyiz. Alışılagelmiş suç kartelleri içeren filmlerden farkı olarak bu sefer suç kartelleri Güney Amerikalı değil. Hintli ve Bangladeşli. Bu nedenle bu sefer Hindistan coğrafyasının fakir mahallerine konuk olacağız. Aksiyon sahneleri izlemeyi seviyorsanız ve eğer film izlerken mantık hatalarına pek takılmıyorsanız çok kaliteli aksiyon sahneleri izleyebileceğiz ortalama üstü bir film. Filmi beğenenler için sevindirici bir bilgi verelim. Filmin devam filmi de çekilecek. Netflix, Extraction 2 için Chris Hemsworth ile anlaşma imzaladı.  

İyi seyirler…

Extraction Fragman

Posted in Sinema Yazıları

Benzer

Don`t copy text!