Menü Kapat
Black Mirror 6. Sezon

Black Mirror 6. Sezon Ertelendi

Netflix platformunda yayınlanan ve en beğenilen yapımlar arasında bulunan bilim-kurgu dizisi Black Mirror‘ın yaratıcısı Charlie Brooker dizinin yeni sezonuyla ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Ünlü İngiliz yazar gerçek kurguyu geçti diyerek Black Mirror 6. sezon merakla bekleyen izleyicileri üzecek bilgiler paylaştı. 

Black Mirror 2

İzleyiciler Yeni Sezonu Kaldıramayabilir

Distopya bilim-kurgu türündeki dizi Black Mirror‘ın yapımcısı Charlie Brooker, dizinin merakla beklenen Black Mirror 6. sezon hakkında bilgiler paylaştı. Henüz altıncı sezonu planlamadıklarını belirten Charlie Brooker, dünyanın içinde bulunduğu yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına atıfta bulunarak “Dünyanın şu anda bunu kaldırabileceğini düşünmüyorum” dedi. 

Radio Times’a konuşan Brooker; röportajında “Bir takım işlerle meşgulüm. Ne yapıp yapmadığımla ilgili ne söyleyebilirim, bilmiyorum. Karantina günlerinde komedi türünde yazarak kendini güldürecek senaryolara odaklanmayı düşündüğünü” söyledi. Netflix platformu üzerinden yayınlanan bilim-kurgu dizisi Black Mirror 6. sezon hakkında sorulan soruya da cevap veren Brooker, “İzleyicilerin şu anda başka bir sezon kaldırabileceğini düşünmüyorum. Toplumların yıkılışını konu alan hikâyeler şu an nasıl kaldırılabilir bilmiyorum bu yüzden onlar üzerinde çalışmıyorum” dedi. Ancak Brooker, üzerinde çalıştığı eğlenceli proje hakkında bilgi vermedi.

Brooker Karantina İçin Yazacak

Belli bir süre Black Mirror için senaryo yazmayacağını belirten Brooker daha güncel bir konu hakkında yazmaya başlayacak. Kısa bir süre önce BBC, ‘Brooker’s Antibacterial Wipe’ adında bir projenin gündemde olduğunu duyurmuştu. Her bölümü yarım saat civarı olması planlanan programın, insanların karantina sürecinde neler yaptıklarına odaklanacağı belirtiliyor. Projenin ne zaman yayınlanacağı ise henüz belirtilmedi. 

Black Mirror Hakkında

İlk sezonu 2011 yılında başlayan bilimkurgu türündeki dizinin bu güne kadar 5 sezonu yayınlandı. Bu 5 sezonda toplam 22 bölüm yayınlanırken son bölüm haziran 2019 tarihinde yayınlandı. Dizinin her bölümünde farklı oyuncular oynuyor ve her bölümde farklı bir konunun üzerinde duruluyor. Dizi her bölümünde insan ilişkileri, medya, sanat, iş dünyası gibi bir çok alandaki değişik konuların, gelecekte teknoloji ve toplum yapısında yaşanabilecek ütopik sayılabileceğimiz gelişmeler sonucu nasıl etkileneceği üzerine fikirlerini izleyicilere sunuyor.   

İyi Seyirler..

Posted in Haberler

Benzer

Don`t copy text!