Menü Kapat
Anneler Gününde İzlenebilecek Filmler

Anneler Gününde İzlenebilecek 10 Film

Evlerimizde kutlayacağımız bu anneler gününde tüm annelerimizin anneler gününü kutlarız. Sizler için Anneler Gününde izlenebilecek 10 film bir araya getirdik. İşte Anneler Gününde izlenebilecek 10 film… 

Anneler Gününde İzlenebilecek 10 Film

1- The Blind Side - Kör Nokta ( 2009 )

The Blind Side

The Blind Side, John Lee Hancock tarafından yazılan ve yönetilen Amerikan dram filmidir. Michael Lewis’in 2006 yılında yayımlanan The Blind Side: Evolution of a Game adlı kitabından uyarlanan film babasını hiç tanımamış ve annesi uyuşturucu müptelası olan Afro-Amerikan bir çocuğun onun evlat edinen aile ile hayatının nasıl değiştiğine şahit olacağız. Sandra Bullock bu filmdeki rolüyle ödüle layık görülmüştü.

2- Stepmom - Omuz Omuza ( 1998 )

Anneler Gününde İzlenebilecek 10 Film
Stepmom, boşamış bir çift, yeni filizlenen bir aşk ve bu aşka karşı tavır alan yalnız bir annenin müthiş mücadelesini ele alıyor. Film komedi ve dramı bir arada çok güzel harmanlıyor. Julia Roberts, Susan Sarandon ve Ed Harris filmin başrollerinde.

3- Good Bye Lenin - Elveda Lenin ( 2003 )

good bye lenin

Sosyalist felsefeye sahip bir anne, sahip olduğu 2 tane çocuk. Tek başına kendini ideolojisine adayan, çocuklarına da bu ideolojiyi empoze eden bu anne girdiği komadan 8 ay sonra uyanır. Oğlu Alex annesinin ülkede yaşanan değişimleri algılayıp 2. bir şok yaşamaması adına annesini sahte bir dünyada yaşatmaya çalışır.

4- My Sister's Keeper - Kız Kardeşimin Hikayesi ( 2009 )

Anneler Gününde İzlenebilecek 10 Film
My Sister’s Keeper, Jodi Picoult’un aynı isimli romanından uyarlanan bir film. Amerikan yapımı dram türündeki filmde bir ailenin tüm üyelerinin, lösemi ile mücadelelerini konu ediniyor.

5- Changeling - Sahtekar ( 2008 )

Changeling
Kaçırılan çocuğunun bulunmasıyla Christine Collins’in (Angelina Jolie) duaları kabul olmuştur. Ama Christine bu çocuğun kendi çocuğu olmadığını fark eder. Medya ve polis birimlerinin kendisine destek olmaktan çok köstek olmasından bunalan Christine, aradığı yanıtlara ulaşmak için kendi başına adımlar atmaya başlayacaktır. Bu nedenle hayatını sonsuza dek değiştirecek gerçekle karşı karşıya gelecektir.

Anneler Gününde İzlenebilecek 10 Film

6- Philomenia - Umudun Peşinde ( 2013 )

Anneler Gününde İzlenebilecek 10 Film
86. Oscar Ödülleri’nde en iyi film, en iyi kadın oyuncu, en iyi uyarlama senaryo ve en iyi müzik olmak üzere 4 dalda oscar ödüllerine aday gösterilen, 3 dalda Altın Küre adayı olan, BAFTA ve Venedik Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülünün sahibi olan Philomena, kayıp oğlunu arayan bir annenin gerçek öyküsünü anlatıyor.

7- Not Without My Daughter - Kızım Olmadan Asla ( 1991 )

Anneler Gününde İzlenebilecek 10 Film
Not Without My Daughter, 1991 yapımı bir Amerikan vatandaşı Betty Mahmudi ve kızının kocasından ve İran’dan kaçışlarını konu alan filmdir. Film ABD, Türkiye ve İsrail’de çekilmiştir. Filmin baş rollerinde Sally Field ve Alfred Molina oynamıştır.

8- Lorenzo's Oil - Lorenzo'nun Yağı ( 1992 )

Lorenzo's Oil
Lorenzo’s Oil, 1992 yapımı dram filmi. Gerçek bir yaşam hikayesi olan filmin yönetmeni George Miller. Başrollerde ise Susan Sarandon ve Nick Nolte var. Film, Odone ailesinin amansız bir hastalık olan ADL’ye yakalanan oğulları Lorenzo Odone’yi ölümden kurtarmak için olağanüstü çabalarını ele alıyor.

9- Lady Bird - Uğur Böceği ( 2017 )

Anneler Gününde İzlenebilecek 10 Film

Lady Bird, Greta Gerwig’in yazıp yönettiği bir film. Annesi gibi olmak istemeyen bir genç kız. Annesini karşısına alarak evden uçmak, anneyi bırakmak, onunla yüzleşmek ve tekrar barışmak bu döngünün tamamlanması gereken parçaları.

10- Mamma Mia ( 2008 )

Anneler Gününde İzlenebilecek 10 Film

Mamma MiaAnneler gününde izlenebilecek 10 film önerimizin sonuncusu. Mamma Mia, Babasının kim olduğunu bulmaya çalışan genç bir kız olan Sophie Sheridan’ın öyküsü. Sophie Sheridan evlenme aşamasına gelmiş genç bir kızdır. Nikahtan bir gün öncesinde annesi Donna’nın 20 yıl önce ziyaret ettiği Yunan adalarında yaşadığı geçmişinden üç erkek birden getirir. ABBA şarkılarıyla renklenen filmin baş rollerinde Meryl Streep, Pierce Brosnan ve Amanda Seyfried bulunuyor.

İyi Seyirler…

Anneler Gününde İzlenebilecek 10 Film

Posted in Haberler

Benzer

Don`t copy text!