Menü Kapat
Görünmeyen Misafir

Görünmeyen Misafir ( The invisible Guest ) filminin senaryosunu ve yönetmenliğini son dönem İspanyol sinemasının dikkat çeken senarist ve yönetmenlerinden, Ceset ( The Body ), Julia’nın Gözleri ( Julia’s Eyes ), Fırtına Anı filmleri ile tanınan Oriol Paul üstlenmiştir.

İspanyol Sinemasından Farklı Bir Yapım

Görünmeyen Misafir 2

Polisiye gerilim türündeki filmin başrollerini Mario Casas ( Adrian Doria ) Anna Wagener ( Virginia Goodman ) ve Barbara Lennie ( Laura Vidal ) paylaşmaktadır. 2016 yapımı filmin süresi ise 1 saat 46 dakikadır.

Film, kariyerinde hiç dava kaybetmeyen avukat Virginia Goodman’ın ana karakterimiz Adrian Doria’nın kapısını çalmasıyla başlıyor. Adrian işkolik, işinde başaralı ve yakın zamanda büyük bir anlaşma imzalayacak olan bir girişimcidir. Evli ve bir tane çocuk babasıdır. Ancak eşini güzel bir fotoğraf sanatçısı olan Laura ile aldatmaktadır. İş bahanesiyle Laura ile beraber seyahate çıkan Adrian eve dönüş yolunda bir kaza yapar. Filmde aslında bu kazadan sonra yaşanan gizemli ve sürükleyici olayı konu almaktadır.

Gizemli Bir Hikaye

Film boyunca suçlu mağdurla sürekli olarak yer değiştirmektedir. Bir sahnede suçlu olarak düşündüğünüz kişi bir kaç sahne sonra mağdur olarak düşündüğünüz kişi ile yer değiştirebiliyor. Film, filmin sonuna kadar bir çok farklı senaryo ile seyircisine ters köşe yapmayı başarıyor ve seyirciye suçlunun kim olabileceğine dair bir çok olasılık sunuyor. Suçluyu ancak filmin sonunda öğrenebiliyorsunuz.

Film olaylar karşısında çok boyutlu düşünmek gerektiğine vurgu yapmaktadır. Olayların analizine göre bakış açımızı değiştirmek gerektiği ve detayların aslında insan hayatını düşündüğümüzden çok daha fazla etkilediği örneklerle güçlü bir şekilde anlatılmış. Filmin senaryosunun temeli de olaylardaki detaylara odaklanma ve çoklu düşünme üzerine kurulu diyebiliriz.

Görünmeyen Misafir 3

Mağdur Kim?

Film, senaryosunun alışılan senaryolardan farklı olması ve sürekli olarak değişen farklı durumlar ile izleyiciyi filmin sonuna kadar merak içinde tutuyor. Ama oyuncuk performansı için aynı şeyi belirtmek biraz zor. Oyunculuklar özellikle filmin senaryosu ile kıyaslandığında sıradan kalıyor.

Film polisiye gerilim türünü seven, gizemli olayları çözmekte iddaalı olan izleyicilerin kesinlikle izlemesi gerektiği bir film. Senaryosunun oldukça farklı olması, olayların sürekli farklı bir yöne doğru gelişmesi ile standart düzeydeki oyunculuklara rağmen koltuğunuza yaslanıp yaklaşık 2 saat güzelce zaman geçirebileceğiniz bir alternatif sunuyor.

İyi seyirler…

Görünmeyen Misafir Fragman

Posted in Sinema Yazıları

Benzer

Don`t copy text!