Menü Kapat
Kültür Sanat Bursu Bursiyerler 2019
Kültür Sanat Bursiyer Damla

Damlanur Kırarslan

Boğaziçi Üniversitesi - Psikoloji

Psikoloji bölümünü seçmemde yaptığım sosyal ve sanatsal faaliyetlerin yadsınamaz bir etkisi var.  Gönüllük yaptığım yerlerde gördüklerim ve deneyimlediklerim; sosyal ve güncel konu  ve sorunları ele alan bir meslek istediğimin farkına varmamı sağladı. İnsanlık ve insan bilimi ilgimi çekiyor, dünyaya bu açılardan iz bırakmak istiyorum, insanlarla paylaşımda bulunmayı, onları tanımayı ve onlara yardım edebilmek için elimden geleni yapmayı istiyorum. Örneğin çocuk psikolojisi alanında ilerleyip bu konuda projeler hazırlamayı düşünüyorum. Gönüllülük yaparken gördüklerim  ve kendi kişisel faaliyetlerim sonucu sanat ve sporun iyileştirici güçleri olduğuna inanıyorum. İlgi alanım olan resim ve heykeli psikoloji ile birleştirmek istiyorum. Psikoloji çok geniş bir alan, bu sebepten üniversite sonrası kariyer planım net olmasa da kafamda bazı fikirler var: öğrenimime ve araştırmaya devam edip akademisyen olmayı, ya da ulusal ve uluslararası vakıf ya da sivil toplum kuruluşlarında çalışmayı istiyorum. Beni motive eden hedeflerim  var ve bunları başarabilmek için kendimi olabildiğince çok geliştirmem gerektiğinin farkındayım, örneğin konferanslara katılmalı, bol bol kitap okumalı,film izlemeli, tiyatrolara gitmeliyim.  Üniversite hayatımın verimli geçebilmesi için yeterli miktarda kaynağım yok, bu nedenle Kumbaravan bursundan faydalanmak istiyorum.

Ayça Çoşar

Betül Ayça Çoşar

ODTÜ - Psikoloji

Merhabalar, 

Öncüsü olduğunuz bu girişimin muhteşemliği halihazırda pek çok kez dile getirilmiştir elbet, niyetim bunları tekrarlamaktan ziyade sizin duyarınızın ve farkındalığınızın naçizane bir karşılığı olarak gideceğim oyunları en bilinçli şekilde izlemek ve severek yorum yazmak konusunda gereken özveriyi göstereceğime dair kendime ve size söz vermektir. Teşekkürler.

Kültür Sanat Bursiyer Betül

Ayça Atasoy

Marmara Üniversitesi - Hukuk

Merhaba sayın gönüllü, 3 senedir İstanbulda eğitim gören Anadolunun bir kasabasından gelmiş halihazırda bir öğrenciyim. Tiyatroya olan ilgim seneler önce başlamış olsa da sahneyle buluşabilmem ancak 3 sene önce gerçekleşti. Eğer tiyatro sevdalısıysanız ayda 1 kere gittiğiniz tiyatro bile tüm ayınızı mutlu ve çoğu zaman da düşünceli geçirmenize yeter. Fakat yükselen fiyatlar, yükselen taleplerle doğru orantılı o çok gitmek istediğimiz oyunlara ya bilet almakta geç kalıyoruz, ya da paramız olmuyor. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Bir kahkahada ya da bir hıçkırıkta buluşmak üzere..

Kültür Sanat Bursiyer Onur

Onur Karamuk

ODTÜ - Endüstri Mühendisliği

 

Okul döneminin yoğun ve stresli ortamından biraz uzaklaşmak hemde hayata sosyal bakmak için bu bursu istiyorum.Tiyatroyu da bu alanda çok verimli hemde farklı bir alan olarak görüyorum.Tiyatro belki de yaşadığımız o anı bizden alıp farklı kişiliklere büründürerek bizlere sunduğu için farklı bir atmosferde yaşıyormuş hissi veriyor.Bu burs ile düzenli bir tiyatro izleyicisi olacağım gibi artık.

Kültür Sanat Bursiyer Elif

Elif Şahin

Marmara Üniversitesi
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Aslında burs seçimi yaparken çok düşündüm. Hangisinin benim için daha iyi olacağını kestirmek gerçekten zor oldu. Ama sonuç olarak tiyatroda karar kıldım. Çünkü biz öğrenciler en az rağbeti tiyatroya gösteriyoruz. Sinemaya elimizden geldiğince gitmeye çalışıyoruz, üniversitemizin kütüphanesi olduğu için kitaplara ulaşmak da kolay. Ama bir tiyatro oyunu izlemek için bu denli imkana sahip olamıyoruz ne yazık ki. ‘Tiyatro eğlencelerin en faydalısıdır’ der Namık Kemal. Ben de hem eğlenip hem öğrenmek için, kendime farklı bakış açıları kazandırmak için tiyatro bursu almak istiyorum. İleride mesleğim olacak psikolojik danışmanlık adına da bana çok şey katacağına inanıyorum. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim 🙂

Kültür Sanat Bursiyer Barış

Barış Keskin

İstanbul Üniversitesi
Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji

Merhaba,

Ben tiyatro eleştirmenliği ve dramaturji bölümünde okumaktayım. Bölümüm gereği sürekli tiyatro oyunları izlememiz ve tiyatroyla alakalı kuramsal kitaplar okumamız gerekiyor. Kitap ihtiyacımı çoğunlukla kütüphanelerden karşılayabiliyorum ancak oyunlar için aynı şey geçerli olmuyor. Düzenli bir şekilde oyun izleyebilmek de belirli bir maliyeti beraberinde getirdiği için bu durum beni ekonomik olarak zorluyor. Bu yüzden tiyatro bursunuzdan yararlanmak istiyorum.

Kültür Sanat Bursiyer Hilal

Hilal Kartal

İstanbul Medipol Üniversitesi - Ergoterapi

Hayatımın en güzel yılları olmasını istediğim üniversite yıllarını gezerek, görerek,öğrenerek ve sanatla kendimi  geliştirerek geçirmek niyetim. Bir öğrenci olarak kültür sanat etkinliklerinde-özellikle tiyatro etkinlikleri- maddi olarak yetersiz kalıyor ve katılamıyorum. İzlediğim film-tiyatro ve okuduğum kitap hakkında yorum yapacak olmak, bunun başka kişilere ulaşacak ve yorumumu okuyacak olması da yapılacak etkinliğe karşı isteğimi arttırıyor,ayrı heyecan veriyor bana. Şimdiden emeği geçen herkese teşekkürler.

Kültür Sanat Bursiyer Şebnem

Şebnem Şençağlayan

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı

Edebiyat fakültesinde öğrenci olmak, kültür ve sanat alanlarında aktif bir katılımcı olmayı ve bir çok konu hakkında bilgili olmayı gerektirir. Tiyatro izlemeyi ve eleştirmeyi sevmenin yanında, bu konuda kendimi geliştirmek ve ilerlemek adına tiyatro bursunuzdan faydalanmak istiyorum. Okuduğum bölüm dolayısıyla, tiyatro izlemenin ve oyunlar üzerine düşünmenin daha başarılı olmamda etkili olacağını düşünüyorum.

Kültür Sanat Bursiyer Ferit

Ferit Ayaz

Gazi Üniversitesi - Tıp

 

Bu bursu istiyorum. Çünkü üniversiteyi bir şekilde bitireceğimi biliyorum. Amacım sadece o diplomayı almak değil, aynı zamanda kendimi geliştirmek sanat konusunda bilgilenmek istiyorum. Eğitim hayatım sadece kitaplarla sınavlarla geçmemeli diye düşünüyorum. Bedenimin enerjiye dinlenmeye ihtiyacı olduğu gibi ruhumun da bunlara

Kültür Sanat Bursiyer Oğuzhan

Oğuzhan Köse

İstanbul Medipol Üniversitesi
Mikrobiyoloji

Merhabalar, Lisans hayatim boyunca burslu okumuş, sosyal sorumluluk projelerine katılmış, hatta KAÇUV icin çocuk etkinlik gönüllüsü olarak 1 yıl aktif olarak çalışmış bir öğrenciyim. “Burs nedir, ne kadar kıymetli bir şey çok iyi öğrendim” derdim hep lisans hayatimda. “Yüksek lisansta burs yok” gerçeğini görünce bir kez daha anladim çok kıymetli olduğunu bursun. Su an yüksek lisans eğitimimin yaninda gönüllü olarak mikrobiyoloji laboratuvari dersi icin asistanlik yapiyorum. Öğrenciler ile konuştuğumda derslerin sadece “ders” olmadığını, çocukların çok zeki olduklarını tekrar tekrar fark ediyorsunuz. Ben bir bakteri anlatirken onlar bana “Aa hocam, falanca filmde hani boyle boyle oluyordu da altından bu bakteri çıkıyordu, izlediniz mi o filmi?” ya da “Hocam filanca kitaptaki hastalıkla bu hastalik ayni şey mi, hani orada da boyle boyle oluyordu” gibi sorularla  geldiklerinde kendimi yetersiz, çağ dışı kalmış, zamanın hızına ayak uyduramamış biri gibi hissediyorum. Bir öğretmen (asistan da olsam henuz), her yönüyle öğrencilerine rehber olmalıdır bence. Demek ki sosyal konularda sınıfta kalmışım ki bu soruları cevaplayamadim asla. Bu sebeple bu bursa başvurmak istiyorum.

Kültür Sanat Bursiyer Merve Nur

Merve Nur Sezer

İstanbul Üniversitesi
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

Üniversitenin yalnızca “Meslek” kazandıran bir kuruluş olmadığı; aksine kişilere kendilerini keşfedip, elit bir kimlik oluşturarak hayata farklı açılardan baktığı ve dünyayı&kendini anlamaya,tanımlaya yardım eden, yol açan bir yer olduğunu düşünüyorum. Derslerin arasında geçip geçmeme savaşı vermekten ziyade ruhumu keşfedip faydalı bir birey olarak hayatıma devam etmek istiyorum. Bunun yolu da kitaplar, tiyatrolar, konserler, sergiler, konferanslar gibi çeşitli aktivitelere dahil olmaktan geçiyor. Malumunuz hem üniversite öğrencisi olmak hem de tüm bunlara yetebilmek oldukça zor. Bu etkinliklere birkaç kez dahi olsa yemek paramdan kesmeden dahil olabilirsem çok mutlu olacağıma şüphem yok. Niyetimi ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle bitirmek istiyorum: “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.”

Kültür Sanat Bursiyer Gülşah

Gülşah Ay

Yıldız Teknik Üniversitesi
Sanat Yönetimi

 

Hayallerim ve sanatın ışığına olan inancımla 20 yaşında hayalimdeki üniversiteye istediğim bölümle başlamak üzere olduğum şu günlerde sanata olan inancımı pekiştirmek adına bu bursun iyi olacağını umuyorum. Sanat, sanatçıları tanıdıkça ve sanat eserleriyle bir oldukça özümsenir. Tiyatro da canlı bir sanat örneği olmasıyla buna en mükemmel ortamı sağlıyor.

Şahsıma, kişisel hayat görüşüme katkı sağlayacak bu güzel etkinliğin bursunu almayı canı gönülden arzuluyorum. Bana bu imkanı sağlama umudu vermeniz dahi sizlere teşekkürlerimi sunmam için yeterlidir. Bana değilse de sanata bunca aç olan bu karanlık beton çağında gençlere bir ışık yakmanız sonsuz övgülere layık. Şimdiden sonuç her ne olursa olsun teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgiler.

Kültür Sanat Bursiyer İrem

İrem Çelebiler

Üsküdar Üniversitesi
Endüstri Mühendisliği

 

Kimsenin birbirini dinlemediği, anlamaya çalışmadığı ve iletişimsizliğin en büyük problemlerinin yaşandığı bu iletişim çağına denk gelmiş bir genç olarak birbirimizi anlamanın en kolay yollarından birinin sanat olduğunu düşünüyorum.

Sanat toplum için midir yoksa sanat için midir bilemem ama gençler için çok elzem olduğunu biliyorum.

Sanata ulaşmanın çok pahalı olduğu şu günlerde ülkenin geleceği olacak olan bir genç olarak bu bursu almak istiyorum.

Bizim sanata, sanatın da biz gençlere ihtiyacı var.

Kültür Sanat Bursiyer Hanife

Hanife Yaren Kurt

Ankara Üniversitesi
Psikoloji

Yaşadığımız devirde kendimizi en çok geliştirebileceğimiz,ilgi alanlarımıza en çok vakit ayırabileceğimiz bunlarla hem eğlenip hem öğreneceğimiz zamanın üniversite yılları olduğunu düşünüyorum. Öyle olduğu için de bu okulda ve şehirde geçireceğim dört yılı olabilecek en verimli halde geçirme taraftarıyım. Yaşadığım yer pek gelişmemiş,sosyal aktive kıtlığı çeken bir yerdi. Küçüktü,imkanlarım kısıtlıydı. Ama şu an Ankara’da eğitim görmekteyim ve bundan olabildiğince yararlanabilmenin peşindeyim. Okumaya öğrenmeye her zaman düşkünlüğüm vardı. Okuduğum bölümün de benden en çok beklediği şey okumak,okumak ve daha çok okumak. Ama ben sizden kitap istemiyorum. Ondan ulaşması daha güç insanlar yararlansın,burası sahaf dolu. Tiyatro için burs istiyorum çünkü günümüzde hakkı çok yenilen bir aktivite. Gittikçe yitirilen,kenara atılan. Ben bunun böyle olmamasını,sizden burs çıkmasa bile tiyatro kültürünün yaşamasını istiyorum. Değer görsün istiyorum. Oraya bin bir umut ve heyecanla çıkan oyuncuların bir koltuğu daha dolu görmesini istiyorum. “Ah eskiden de böyleydi” cümlelerini tiyatro adına da kurmamak için istiyorum. Bana zaman ayırdığınız için ve (kabul edilirim ya da edilmem bilemiyorum) şimdiden her şey için teşekkür ederim.

Zeynep Ayçelik

Zeynep Büyüklü

İstanbul Üniversitesi
İngilizce İşletme

 

Merhabalar ben Zeynep. 

Küçükken ailemle tiyatroya giderdik, ama İstanbul’a taşınınca bazı zorluklardan dolayı gitme fırsatım olmadı. Ben kitap okumayı da çok seven biriyim ancak tiyatronun farklı bir havası var. Tiyatronun farklı perspektifler kazandırması; oynayanlara, izleyenlerle aynı havayı solumayı sağlaması onun en güzel yönlerinden biri. Ben edebiyatı çok seven biri olarak inanılmaz zevk alacağımı düşünüyorum. Eminim tahmin edebildiğimden daha fazlasını katacaktır bana.

Bu yüzden benim için faydalı bir sanat dalı olacağını düşünüyorum.

Kültür Sanat Bursiyer Asya

Asya Evcil

Boğaziçi Üniversitesi
Moleküler Biyoloji Genetik

 

Tiyatroya gitmek hep başka dünyaların kapılarını açar bana. Verilen mesajı anlamak, oyunculuğun nasıl olduğunu üzerine düşünmek, senaryonun nasıl işlendiğine dikkat etmenin yanında bana hep eğer istersem başka biri daha olabileceğimi gösterir, kendime yeni replikler yazabileceğimi. Sezonda bir sürü oyun oluyor İstanbul’da, ben sadece devlet tiyatrolarından bazı oyunları takip edebiliyorum. Özel tiyatrolar veya Zorlu Psm ya da başka bir yerdeki müzikaller genelde hayal oluyor.

O yüzden ihtiyacım olduğunu düşünüyorum bu bursa.

Kültür Sanat Bursiyer Elif

Elif Kayaaslan

Boğaziçi Üniversitesi
Makine Mühendisliği

 

Sayın yetkili,  Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okuyan bir öğrenci olarak, yeterli kaynak bulamadığım için ne kadar istesem ve ilgilensem de kültürel/sanatsal etkinliklerle çok az ilgilenebiliyorum. Bu konuda kendimi geliştirmek, gerekirse gittiğim oyunları analiz edip paylaşarak sanat dünyasına katkı sağlamak istiyorum.  Saygılarımla,

Eyüp Akçay

Eyüp Utku Akçay

İstanbul Aydın Üniversitesi
Gastronomi Mutfak Sanatları

Merhaba. Ben Eyüp Utku. Güzel Sanatlar Fakültesi/Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünü %50 burslu okuyorum, 2. sınıfım.

Babam emekli, annem ev hanımı, bunlardan başka ek bir gelirimiz yok. Öncelikle bu sosyal oluşumda kimlerin emeği varsa minnettarım. Maddiyattan o kadar uzak ki, beni inanılmaz mutlu ediyor, insanlar maddi kısmını düşünmeden sinemaya, tiyatroya gidebilecek olması çok güzel bir şey, çok güzel bir duygu. Şahsen sanat ve edebiyat aşığı biri olarak maddi durumum elverişli olmadığından dolayı yılda maksimum 10 kitap okuyabiliyorum, bu sayıyı boş zamanlarımda kütüphanelerden kitap kiralayarak arttırabiliyorum fakat onun ulaşımı zor olduğu için çoğu zaman olumsuz sonuçlanıyor. Ölmeden önce okunacak kendime özgü 100 kitap listem var. Hayatta en çok bu listeyi tamamlamak istiyorum ve başaracağıma inanıyorum. Sanat ve edebiyat adına kendimden bir şeyler verememek beni gerçekten üzüyor. Kendimce başarabildiğim en iyi şey sanırım piyano öğrenmeye çalışmak. Evet hiçbir ders almadan interneti kullanarak piyano öğrenmeye çalışıyorum ve bunu çok mutlu ediyor fakat tabi ki piyanom yok en fazla gittiğim alışveriş merkezlerinde piyanoya dokunabiliyorum 🙂

Çevremde benim gibi bir çok insan var ve bu oluşumu sosyal medya yoluyla onlara ulaştırmaya çalışıyorum, evet rakibim artıyor ama belki de benden daha çok ihtiyacı olan insanlar olabilir bilemeyiz. İşin özü ben daha çok kültürlenmek daha çok sanatın, edebiyatın içinde olmak istiyorum. Bu oluşumda katkısı olan herkese teşekkürlerimi sunmayı borç bilirim, vâr olun.

Kültür Sanat Bursiyer Dilek

Dilek Pelin

İstanbul Üniversitesi
İngilizce Öğretmenliği

 

Merhaba, İngilizce Öğretmenliği öğrencisiyim ve sanatla çok ilgiliyim. Bölümüm dolayısıyla yabancı tiyatro ve edebiyat sanatlarıyla da çok ilgileniyorum. Fakat malumunuz, özel tiyatrolar karşılayamayacağımız kadar pahalı oluyor. Çoğunu beğensem de, gitmek istesem de gidemiyorum. Topluluğunuzdan da henüz haberim oldu.

Duyar duymaz kaydoldum ve başvuruda bulunuyorum. Çok iyi niyetle yapılan bir şey olduğunu düşünüyorum.

Ben de umarım Tiyatro bursundan yararlanabilirim. Şimdiden çok teşekkür ederim…

Kültür Sanat Bursiyer Özgür

Özgür Tuncay

Boğaziçi Üniversitesi
İşletme

 

Merhaba, Ben yıllarca Fenerbahçe alt yapısındsa futbol oynadım .Aynı zamanda kulübüm aracılığıyla Fenerbahçe Kolejinde burslu eğitim gördüm. Geçen sana sakatlandım ve birkaç kez ameliyat geçirmek zorunda kaldım. Bu süreçte üniversite sınavına hazırlanarak eşit ağırlık puan türünde ilk 500 arasına girdim. Tercihimi  Boğaziçi’ den yana kullandım. Şu an okulumda çok mutluyum fakat özellikle spor kariyeriminde etkisiyle sanat dünyamın arkadaşlarımdan  geride olduğunu fark ettim. Daha önce şimdiki sanatsal bilinç düzeyinde olmadığım için bu eksikliği hissetmemiştim . Fakat birkaç katılım gösterdiğim etkinlikle beraber müziğe ve tiyatro ilgili olduğumu fark ettim. Dolayısıyla sanatsal eksikliğimi ve açlığımı doyurmak için bursunuza başvuruyorum. Eğer seçilirsem çok mutlu olacağım. Teşekkür ederim…

Çağla Girti

Çağla Girti

Yıldız Teknik Üniversitesi
Kimya

Merhaba, 

Ben Çağla Girti. Bu sene üniversitede bölümüme başladım. Lisedeyken çok sevdiğim tiyatroya gitme alışkanlığımı geri kazanmak istiyorum. Günümüz şartlarında kültürel gelişime önem veren bir genç olarak mesleğimi elime almak istiyorum. Aynı zamanda bursunuzdan yakın bir arkadaşım vasıtasıyla haberim oldu ve kendisi bugün sizin sayenizde ilk oyununu izleme şansı buldu. Umarım ben de bu burstan faydalanırım. Çok hevesliyim bu bursu kazanmak için.

Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Kültür Sanat Bursiyer Salim

Salim Enes Akın

İstanbul Medipol Üniversitesi
Özel Eğitim Öğretmenliği

Merhaba,Öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum. 1999 İstanbul doğumluyum. Liseyi İbrahim Turhan Anadolu Lisesinde okudum. Üniversite tercihimi hep çok istediğim Özel eğitim öğretmenliğinden yana kullanarak Medipol Üniversitesine yaptım. Şu an 2. sınıf öğrencisiyim. Birinci sınıfı 3,31 ortalama ile tamamlayarak sınıfımda 7. oldum. Bu bölümü seçmemde lisede bizim sınıfımızda olan kaynaştırma öğrencisi ve otizmli kuzenimin etkisi oldu. Onlarla beraber vakit geçirmekten, gelişimlerini görmekten mutlu olduğum için bu bölümü tercih ettim.  Neden müzik bursunu seçtiğimden şöyle bahsetmek istiyorum. Kitap temini için devlet,şehir kütüphaneleri yeterli oluyor. İstediğim kitabı bulmakta bu açıdan hiç sorun yaşamadım. Tiyatro biletleri ise devlet tiyatrolarında öğrenciler için oldukça makul fiyatta üstelik müzekart sahiplerine ekstra indirimler yapıyor. Bu yüzden tiyatro bileti almakta maddi zorluk yaşamıyorum. Müziğe oldukça ilgim var fakat ülkemizde konser biletleri oldukça pahalı. Dinlediğim grupların konser biletleri en az 50TL den başlayarak satılıyor ve gerçekten bir öğrenci için konsere bu kadar para vermek güç bir durum. Enstrüman çalmayı, farklı müzik türleri, sanatçıları keşfedip müzik kütüphanemi geliştirmeyi çok seviyorum. Bu sanatçıların canlı performanslarını izlemek oldukça keyif verici bir durum. Bu yüzden sanat müzik bursundan faydalanmak istiyorum.

Kültür Sanat Bursiyer Emircan

Emican Göktepe

İstanbul Medeniyet Üniversitesi
Uluslararası İlişkiler

 

Öncelikle merhaba. Bir üniversite öğrencisi olarak paraya bu kadar ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda bu kadar güzel ve bence faydalı işler yapmanıza teşekkür ederim. Ayrıca ben müzikle uğraşıyorum ve bir genç olarak konserlere gitmeyi gerçekten seviyorum. O yüzden eğer bana çıkarsa mutlu olurum. Size de kolay gelsin, başarılar.

Kültür Sanat Bursiyer Celil

Celil Can Anık

Yıldız Teknik Üniversitesi
Kontrol ve Oto. Mühendisliği

 

Öğrenci olarak konser-tiyatro gibi aktivitelere gitmek gerçekten zor. Sevdiğiniz alternatif bir grubun konseri bile 30 liradan başlıyor. Ana akım sanatçıların konserlerine bakamıyoruz bile. Hal böyle olunca yılda 1-2 konsere gidecek parayı bazen çayımızdan, yemeğimizden kısıp ayarlıyoruz. Müziksiz-sanatsız kalmamak için çabalıyoruz. Ben son 8 yılımı devlet yurtlarında geçiriyorum. Liseyi ailemden uzak bir ilde okumamla başlayan yurt hayatım üniversitede devam ediyor. Bir aksilik olmazsa yıl sonunda üniversite ve yurt hayatımı bitirip yerleşik yaşama geçmeyi planlıyorum. Bunca yılda bazen karnımı doyurabilmek için burslar alabildim, bazen alamadım. Şimdi eğitim hayatımın son yılında birçok sıkıntıyı atlattım ve hayat kalitemi yükseltmeye başladım. Artık Goethe’nin şu öğüdüne uymaya çalışıyorum: “İnsan her gün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo görmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.”Bursu almaya hak kazanırsam dünyanın daha güzel bir yer olacağı şüphesiz 🙂

Kültür Sanat Bursiyer Bilgehan

Bilgehan Duman

İstanbul Teknik Üniversitesi
İç Mimarlık

 

Sevdiğim, dinlemekten hoşlandığım sanatçıları canlı dinleyebilmek, benimle aynı ortamı paylaşan diğer insanlarla iletişim kurabilmek ve ilişkilerimi ilerletebilmek adına bu kültür-sanat bursuna ihtiyaç duyuyorum

Kültür Sanat Bursiyer Merve

Merve Candan

Marmara Üniversitesi
Diş Hekimliği

 

Öncelikle hayatının en aktif döneminde yeterli imkana sahip olamadığı için kültür sanat faaliyetlerinden mahrum kalan üniversite öğrencilerine destek verdiğiniz için ÜniKumbaravan’a teşekkürler :)Ben de okuduğum bölüm dolayısıyla yoğun ve yorucu bir tempoda emek verirken kendime biraz daha zaman ayırmak, yeni güne başlarken gerekli olan enerjiyi mutlu anılardan sağlayabilmek için burs başvurusunda bulunuyorum. Çeşitli etkinliklerde sosyalleşmenin, yeni insanlar tanımanın ve bu insanlarla ortak bir müzik zevkinde buluşuyor olmanın; eğitim hayatım boyunca hayatlarına dokunduğum hastalarımla ortak bağ kurmamda, hekim koltuğuna oturduklarında onları gerginliklerini azaltacak bir gülümsemeyle karşılamamda bana katkısı olacağını düşünüyorum. Umarım hayatımın bu bölümünde bana destek olup yaşamımı güzelleştirirsiniz.

Halil Gökçe

Halil Gökçe

İstanbul Üniversitesi
Tıp

 

Müzik dinlemeyi ve icra etmeyi her zaman sevdim ama maddi engeller nedeniyle herhangi bir sanatsal aktiviteye katılamıyorum. Tıp okuyorum bir gün doktor olacağım. Birçok şey bilen ama kültürel anlamda kendini geliştirememiş sadece çok çalışan bir doktor olup çalışırken kaybolan gençliğimi izlemek istemiyorum . Ama maddi engeller beni buna zorluyor. İşte bu yüzden bu burs programına ihtiyacım var.

Kültür Sanat Bursiyer Sema

Sema Nur Altun

Gazi Üniversitesi
Özel Eğitim Öğretmenliği

 

Merhaba, Ben Sema  Nur, Bu burs imkanını gördüğüm zaman çok heyecanlandım. Bizlere böyle güzel bir imkan sunduğunuz için teşekkür ederim. Öğretmen olma yolunda ilerleyen biriyim. Bu mesleği hakkını vererek yapmayı istiyorum. Bunun içinde kendimi sürekli her alanda geliştirmeye çalışıyorum.  Tiyatro izlemeyi çok severim. Fırsatım ve öğrenci imkanlarım  el verdiğince gitmeye çalışırım. Kendimi yeni bir dünyanın içine girmiş gibi hissederim tiyatro izlerken  ve bu yeni dünya nefesimi keser sanki. Bu sebeple bu burs imkanından  faydalanmayı çok istiyorum.  Dilerim şans benimle olur. Ben bu burs hakkını kazanamasam bile faydalanan öğrenciler adına şimdiden çok mutluyum. Yolunuza güzellikler çıkması dileğiyle…Sevgi ve Selamlar

Bursiyer

Türkan Sıla Akkuş

İstanbul Ticaret Üniversitesi
Hukuk

 

 

Merhabalar.:) Ben İstanbul’a yeni gelmiş, büyük şehre alışmaya çalışan ve kendi ayakları üzerinde duran, durmaya çabalayan 21 yaşında bir kadınım. Kendi imkanlarımla tiyatro, sinema veya konserlere gidiyorum daha doğrusu gitmeye çalışıyorum. Tahmin edersiniz ki hep bir şeyler eksik kalıyor. Eksik kalmak istemiyorum, kendimi her anlamda doldurmak ve geliştirmek istiyorum. Bu nedenle yardımınıza ihtiyacım var. Ve bir gün mesleğimi elime aldığımda emin olun ben de başka Sılalara yardım edeceğim. Teşekkürler, hepinize selamlarr 🙂

Kültür Sanat Bursiyer Sena

Sena Bakır

Akdeniz Üniversitesi
Hukuk

2.sınıf Hukuk Fakültesi öğrencisiyim. Geleceğin gençlere emanet olduğunu biliyor ve ülkemizi geliştirmenin öncelikle kendimizi geliştirmek ve her alanda donanımlı yetiştirmekten geçtiğini düşünüyorum. Bu sebeple de edebiyat dergileri ve kitaplarla yakın dostluk kurup elime her ne geçerse okumaya çalışıyorum. Okuduğum bölüm dolayısıyla da kitaplarla haşır neşir olmayı seviyorum. Bir kitap üzerine düşünmeyi farklı evrenler keşfetmeyi; yeni insanlar, ideolojiler, fikirler tanımayı seviyorum. Kültür ve sanata sizler gibi önem veren insanları ve girişimcileri gördükçe insanlığa dair umutlarım daha bir yeşeriyor.

Twitterdan projeleri sürekli takip ettiğim için bu yılki edebiyat bursuna ben de katılmak istedim.

Kültür Sanat Bursiyeri Melike

Melike Akyazı

İstanbul Üniversitesi
Matematik Öğretmenliği

 

 

 

Bir eğitimci olacağım için kendimi daha çok okuyarak geliştirmek, hayatlarına etki edebileceğim öğrencilerim için daha donanımlı hale gelmek ve bakış açımı ufkumu daha çok açabilmek istiyorum. İlgilendiğim bursunuzun amacıma katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Kültür Sanat Bursiyeri Seren

Seren Küçük

İstanbul Üniversitesi
Dilbilimi

 

 

 

 

 

Sanata verilen değerin gün geçtikçe azaldığı ülkemizde kültürel etkinliklerin ya da satılan kitapların yalnızca parası olan üst kesime hitap etmemesi adına yaptığınız girişime çok teşekkür ediyorum. Kendim kazanamasam dahi, hatta buraya başvurup da kazanamayacak öğrencilerin kitap okumaktan ya da kültürel etkinliklere katılmaktan vazgeçeceğini sanmıyorum. Temel ihtiyaçlarından yoksun kalsa da elindeki son parayı kitaba veren insanlar hepimiz için bir umut. Umarım bu şekilde duyarlı kurumların sayısı gün geçtikçe artar. Tekrardan teşekkür ederim..

Kültür Sanat Bursiyeri Harun

Harun Mayda

Marmara Üniversitesi
Makine Mühendisliği

 

 

 

 

 

Her zaman yeni şeyler öğrenmeye açık olmuşumdur, bunu gerçekleştirmeme yardımcı olacak yollardan biri de kitap okumaktır. Yeni şeyler öğrenmemin yanında bazen kendimle baş başa kalıp keyifli zaman geçirmeme de yardımcı olmaktadır.

Bu sebeplerden ötürü bu bursa talibim. İlginiz için teşekkür ederim.

Kültür Sanat Bursiyeri Sedanur

Sedanur Mendeş

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
Türk Dili ve Edebiyatı

 

 

 

 

 

Merhabalar, ben Mimar Sinan üniversitesinde edebiyat öğrencisiyim ve kariyer planım lise öğretmeni olmak. Bu sebeple kendimi sanat ve edebiyat alanında geliştirmek, deneyim kazanmak ve dolu dolu bir öğretmen olarak öğrencilerimi yetiştirmek istiyorum. Sürekli bilet ve kitap almak benim bütçem için olanaksız. Çok güzel bir iş yapıyorsunuz. Bana bu şansı verirseniz çok mutlu olurum.

Kültür Sanat Bursiyeri Busegül

Busegül Yılmaz

Akdeniz Üniversitesi
Peyzaj Mimarlığı

 

Değerli Kumbaravan Yetkilileri, Ben Busegül Yılmaz Akdeniz Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim.

Okuma yazmayı öğrendikten sonra kitaplara aşık bir öğrenci olarak eğitim hayatımı sürdürüyorum. Her gün okumadan uyumadığım kitaplar benim en yakın arkadaşım olmuştur hep. Okunan her kitabı derinden yaşamak,orada kendimi kaybetmek bana mutluluk veriyor. Hem kelime haznemi, hem hayal gücümü geliştirdiğini gün geçtikçe görmek okuma aşkımı tetikliyor. Hayatımı kitapların bana uzattığı dostluk elini sımsıkı tutarak devam ettirmek istiyorum ve bursa bu yüzden başvuruyorum. Umarım sizler de bu yolda bana destek olur yalnız bırakmazsınız. Teşekkür ederim.

Kültür Sanat Bursiyeri Reyyan

Reyyan Erarslan

Haliç Üniversitesi
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

 

 

Değerli Kumbaravan Yetkilileri, 

Ben Busegül Yılmaz Akdeniz Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim.

Okuma yazmayı öğrendikten sonra kitaplara aşık bir öğrenci olarak eğitim hayatımı sürdürüyorum. Her gün okumadan uyumadığım kitaplar benim en yakın arkadaşım olmuştur hep. Okunan her kitabı derinden yaşamak,orada kendimi kaybetmek bana mutluluk veriyor. Hem kelime haznemi, hem hayal gücümü geliştirdiğini gün geçtikçe görmek okuma aşkımı tetikliyor. Hayatımı kitapların bana uzattığı dostluk elini sımsıkı tutarak devam ettirmek istiyorum ve bursa bu yüzden başvuruyorum. Umarım sizler de bu yolda bana destek olur yalnız bırakmazsınız. Teşekkür ederim.

Emine Genç

Emine Genç

TOBB Üniversitesi
İç Mimarlık ve Tasarım

 

 

 

Bu bursun varlığından sosyal medya sayesinde haberdar oldum. İlk defa böyle bir bursa başvuruyorum. Kitap okumayı çok seviyorum. Özellikle Türk Edebiyatı yazarlarımızı okumaya özen gösteriyorum. Ayrıca her ay düzenli kitap araştırması yapıyorum. Kitap evlerine gidiyorum. Yeni çıkan kitapları inceliyorum, yeni yazarları takip ediyorum.

Bu bursa kendi okuduğum kitaplardan oluşturduğum kütüphaneme daha çok kitap eklemek için başvurdum.

Umarım kazanırım ve bir çok öğrenciye de örnek olurum. (:

Kültür Sanat Bursiyeri Kübra

Kübra Girit

Atatürk Üniversitesi
İngilizce Öğretmenliği

 

Bölümüm beni hayatlarına dokunabilmem için onlarca belki yüzlerce öğrenciyle karşılaştıracak. O günlere gelene dek her gün kendimi onlar için daha donanımlı bir hale getirmek istiyorum ve kitaplar bu konuda en büyük destekçim.

Bu büyük destekçilerimle daha sık iletişim kurmayı sağlamamda bir elçi olursanız; bu beni fazlasıyla mutlu eder.

Teşekkür ederim.

Kültür Sanat Bursiyeri Sena

Sena Topaloğlu

Atatürk Üniversitesi
İngilizce Öğretmenliği

 

Merhabalar, ben Türkçe Öğretmenliği öğrencisiyim. Kitaplara olan derin sevgim, anlatma ve paylaşma yeteneğim ve gelecek nesillere dokunabilme isteğim beni bu bölüme yönlendirdi. Kitap okumak, yeni yerler keşfetmek, öğrenmek ve sanatsal faaliyetleri ilgiyle takip etmek hayatım boyunca benim için bir tutkuydu. Şimdi tüm bunlara sadece hobi veya kişisel gelişim için değil yetiştireceğim gelecek nesillere aktarılacak birikimler olarak bakııyorum.

Bu yüzden bu burs gerçekten benim için en çokta manevi bir destek olacak. saygılarımla.

Kültür Sanat Bursiyeri Fulya

Fulya Koru

İzmir Ekonomi Üniversitesi
Yazılım Mühendisliği

 

Okumak ve yazmak benim için çok özel iki kavram. Hayal etmenin yanı sıra başkalarının hayal güçleri ve deneyimlerini gözlemlemeyi seviyorum, okumak da buna yardımcı oluyor. İyi ya da kötü şeyleri ön yargısız şekilde okuyup, daha sonra bu yapılan işin neden iyi ya da neden kötü olduğunu kendim keşfetmem gerektiğini ve bunun beni daha çok geliştireceğine inanıyorum bu da tabii ki kitap almaya bir noktada yetişemediğim anlamına geliyor. Bu bursa da bu yüzden başvuruyorum.  Okul dönemimde sınav dönemi haricinde haftada birkaç kitap bitirecek kadar vaktim oluyor sadece okul yolculuğum gidiş dönüş 3 saat kadar sürdüğü için. Aslında sanatın çoğu dalıyla yakından ilgiliyim ama bu yüzden bana en çok katkısı olacak olan bursun bu olduğunu düşünüyorum. Umarım uygun görülürüm.

Melisa Karataş

Melisa Karataş

Ege Üniversitesi
Felsefe

 

Merhabalar, öncelikle bu güzel projede emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Bir öğrenci olarak, araştırmanın önemini biliyor ve her fırsatta çevremdeki insanlara da naçizane vurgulamaya çalışıyorum. Sizlerin de desteğiyle daha fazla konuda bilgi edinmek, daha fazla kitap okuyabilmeyi amaçlıyorum. Okuduğumuz her kitabın bize yazıldığı dönemin, kültür, yaşam şartları, toplumsal özellikler ve dil hakkında ipuçları verdiğini düşünüyor ve her kitabı keşfedilecek yeni bir dünya olarak görüyorum. Keşfedecek çok şeyimiz var ve biz fazlasıyla yavaş olabiliriz. Belki bende bu keşif yolculuğunda Kumbaravan sayesinde bir kaç kişiye de olsa ilham olabilir, yeni dünyaları keşif konusunda yol gösterici olabilirim.

Destekçilerinizin çoğalması, daha çok öğrenciye destek ve ilham olabilmeniz dileğiyle…

Büşra Sever

Büşra Sever

Gaziosmanpaşa Üniversitesi
PDR

 

 

Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte var olan mesleklerin diğer uzmanlık alanlarıyla iş birliği içerisinde olması gerektiğini düşünüyorum ve kendimi psikoloji alanının yanı sıra sosyoloji, felsefe, teknoloji, astronomi ve bilim alanlarında da geliştirmek için yeni okumalar yapmak ve yeni bilgilere sahip olmaya çalışıyorum.

Bu sebeple sunduğunuz bu fırsattan yararlanmak istiyorum.

Gökçe Yılmaz

Gökçe Yılmaz

Selçuk Üniversitesi
Bilgisayar Mühendisliği

 

 

Elime geçen ilk parayla kitap aldığım artık paramın almaya yetmediği ve hep daha çok okumak istediğim için bu bursu istiyorum.

Kültür Sanat Bursiyeri Fatma

Fatma Doğan

Erciyes Üniversitesi
Eczacılık

 

Merhaba Kumbaravan bursuna  başvurma amacım kendimi belirli konularda daha yetkin hale getirmek. Şu anda Eczacılık Fakültesinde 1. sınıfım bugüne kadar elimden geldiğince kitap okumaya gayret gösterdim. Çünkü kitaplar  bize yeni bir hayatın kapılarını açıyor; yeni bilgiler, fikirler ve düşünceler sunuyor. İnsan bir şeyler öğrendikçe tekrardan daha farklı şeyler öğrenmek istiyor. Kitaplar bize dünyaya tek bir açıdan değilde farklı açılardan bakmayı öğretiyor. Bu bursu isteme sebebim daha fazla kitap okuyarak  farklı alanlarda bilgi sahibi olmak ve bu bilgileri hayatımda kullanmak.

Kumbaravan’a öğrenciler için böyle bir fırsat sunduğu için teşekkür ederim.

Zeynep Ayçelik

Zeynep Ayçelik

Gazi Üniversitesi
Hukuk

Vereceğiniz kitap bursu her kitap sever için bir soluk olacaktır. Bir öğrenci olarak elimden geldiğince okumaya çalışsam da kitaplara ulaşmak pahalı olmalarından dolayı sınırlı seviye de oluyor.

Vereceğiniz burs ile yeni kitaplara yelken açmak isterim. Şimdiden teşekkür..

Kültür Sanat Bursiyer Cem

Cem Abacı

Çukurova Üniversitesi
Tıp

 

 

 

Merhabalar, Çukurova Üniversitesi 5. Sınıf Tıp fakültesi öğrencisiyim, lise yıllarımdan beri sanata olan tutkum, sanatın doğası gereği işlediği evrensel değerler aracılığı ile kişiliğimi şekillendirdi ve şekillendirmeye devam ediyor. Üniversitedeki  yoğun eğitim müfredatına rağmen sanat ile edebiyat ile bağımı koparmamaya çalışıyorum. Vermiş olduğunuz bu burs fırsatı benim için adeta bir nefes olacaktır. Meslek hayatıma başladığım zaman bu güzel oluşumun burs sağlayıcılarından biri olarak parçası olmayı diliyorum. Umarım bursiyeriniz olmaya hak kazanırım, şimdiden teşekkür ederim:)

Posted in Kültür Sanat Bursu

Benzer Yazılar