Menü Kapat
Burs Ver

Burs Ver

Burs Ver - Bilmeniz Gerekenler

Burs Ver Koşulları;

1-YÖK – Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı okullarda öğretim hayatına devam eden ve öğrenciliğini E-Devlet üzerinden aldığı güncel öğrenci belgesiyle belgeleyen, maddi imkanı ‘Bilet’ ve ‘Kitap’ almaya yetersiz olan üniversite öğrencilerine bilet ve kitap satın alarak Kültür Sanat Bursu verebilirsiniz. ( Açık Öğretim, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora )

2- Sağlanan burslar nakit para, hediye çeki ve benzeri unsurlar olmayıp, sizin satın aldığınız ‘Bilet’ ve ‘Kitap’ lardan oluşmaktadır.

3- Burs atamaları, öğrenci talep ve isteklerine göre ‘Eşitlik’ ilkesi gereği tamamen rastlantısal olarak yapılmaktadır. Burs ya da burslar satın almanız doğrultusunda size verilen ‘Referans Numarası’ ile ‘Bursiyerler’ bölümümüzde bursunuzu hangi öğrencinin aldığını görebilirsiniz. Bursiyer bölümünde burs ya da burslarınızı alan öğrenci ya da öğrencilerin, ‘Burs Koşullarını yerine getirip getirmediğini yine ‘Bursiyer’ bölümünden takip edebilir, gözlemleyebilirsiniz.

*Sürdürülebilirlik;

A- Bursiyer, kendisine sağlanan burs sonucu elde edilen, ‘Bilet’ ile, izleyeceği ‘Film’, ‘Konser’ ya da ‘Tiyatro Oyunu’ na ait duygu ve düşüncelerini, kazandığı kültür sanat tecrübesini; etkinlikte çekilen bir fotoğrafı ile birlikte, etkinliği takip eden 3 gün içerisinde göndermesi gerekmektedir.  Etkinlik ile ilgili görsel ve bursiyer yorum yazısını web sayfamızda gözlemleyebileceksiniz. Ayrıca eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak etkinlik sahipleriyle ve halkımızla paylaşılacaktır.

B- Bursiyer, kendisine sağlanan burs sonucu elde edilen, ‘Kitap’ ı teslim aldıktan sonra 10 gün içinde okumasını, ‘Kitap’ a ait duygu ve düşüncelerini, kazandığı kültür sanat tecrübesini, bir fotoğrafı ile birlikte, 10 gün içinde bize göndermesi gerekmektedir. Kitap ile ilgili görsel ve bursiyer yorum yazısını ‘Bursiyerler’ bölümünde yer alacak profilinizde takip edilebileceksiniz, gözlemleyebileceksiniz. Ayrıca eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak -hayatta ise- yazarıyla, yayıneviyle ve halkımızla paylaşılacaktır.

4- Bursiyerlerin iletişimi ve gerekli prosedürleri, düzenli ve sağlıklı şekilde sağlamaması durumunda; burs veren kişi ve kurumun onayına, bilgisine ihtiyaç duymaksızın, burslarının kesilmesini ve başka bir öğrenciye aktarılmasını ve benzeri tüm hakları her daim saklı tutar. Burs veren kişi ve kurumun verdiği tüm ‘Bilet’ ve ‘Kitap’ lar her koşul ve şartta öğrencilere kullandırılacak olup verilen referans numarası ile her daim  gözlemlenmesi mümkündür.

5- Sağladığınız, satın aldığınız tüm burslar, tamamen karşılıksız olup, bursiyerlerden geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü ve benzeri hakkınız hiç bir koşul ve şartta bulunmamaktadır.

Süreçler;

6- Kumbaravan’da tüm paydaşların -öğrencilerin, etkinlik sahiplerinin, yayınevlerinin, burs sağlayan kişi ve kurumların- görebileceği, düzenli takip ve kontrol edebileceği şekilde şeffaf olarak yayınlanmaktadır

7- Satın aldığınız ‘Bilet’ ya da ‘Kitap’ ların sizin tarafınızdan kullanılması imkanı yoktur. Bursları oluşturan ‘Bilet’ ve ‘Kitap’lar, etkinlik sahipleri ve yayınevleri desteğiyle sadece burs amacıyla satın alınacağı ve kullanılacağı garantisi  doğrultusunda en düşük fiyat ile öğrencilere sağlanmaktadır.

8- Burs kazanan adaylar; Burs sağlandığı anda haberdar edilirler.

9- Bursiyerler, izlemek istedikleri filmleri, tiyatro oyunlarını, okumak istedikleri kitabı, gitmek istedikleri konseri, mevcut süre zarfında kendileri seçeceklerdir.

10- Sosyal Girişim olarak sürdürülebilir olmak adına, sadece gider ve masrafların karşılanması adına aylık burslara; iki bilet bedeli & iki kitap bedeli eklenmiştir. Bu sayede hizmet kalitesi düşmeksizin faaliyete devam edilebileceği hesaplanarak belirlenmiştir.

11- 8 Bilet ya da 8 Kitap satın alarak burs sağlamış olursunuz. 1 bilet veya 1 kitap bedeli 20 Liradır. 8 Ay – Ayda 1 Bilet & Kitap olarak toplam 160 Lira ve sürdürülebilir olmamız için 2 Bilet bedeli Hizmet Bedeli olarak Kumbaravan’ın sürdürülebilir olması için payı eklendiğinde; 1 Burs 1 Öğrenci Toplam Maliyeti 200 Lira’dır.

13- Bu web sayfasında yer alan maddelerin tamamını, okuduysanız, aşağıda yer alan burs ya da bursları seçip satın alarak bizim rastlantısal olarak seçeceğimiz öğrenci ya da öğrencilere burs sağlayabilirsiniz. 

14- Burs ya da burslar satın almanız sonrası tüm işlemler çevrimiçi ve otomatik olarak yapılmaktadır. Süreç hakkında bilgi almak isterseniz, soru, sorun, öneri ve görüşleriniz için; Bilgi@Kumbaravan.com e-posta adresi ile, 0 545 860 99 22 numaralı telefon ve WhatsApp hattı ile bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kültür Sanat Bursu Ver sürecine olan ilginiz için teşekkür ederiz.

Burs Ver - Kültür Sanat Burs Paketleri

2.Sanat Müzik

200Lira
 • Ayda 1 Bilet
 • 8 Ay
 • Konser Bileti

3.Sanat Tiyatro

200Lira
 • Ayda 1 Bilet
 • 8 Ay
 • Tiyatro Bileti

5.Sanat Edebiyat

200Lira
 • Ayda 1 Kitap
 • 8 Ay
 • Kitap

7.Sanat Sinema

200Lira
 • Ayda 1 Bilet
 • 8 Ay
 • Sinema Bileti
Posted in Kültür Sanat Bursu
Don`t copy text!