Menü Kapat
Sahne Pulchériede Mart

Sahne Pulchérie’de Mart

Beyoğlu’nda 2013 yılından beri çeşitli tiyatro, performans ve dans etkinliklerine ev sahipliği yapan Sahne Pulchérie, Mart ayında yine dopdolu. Sahne Pulchérie’de Mart ayında seyirci karşısına çıkacak tiyatro oyunları arasında;

Yeni Bir Hayat İçin SON ÇAĞRI

Zabel

KİM VAR ORADA? Muhsin Bey’in Son Hamlet’i

Kapıların Dışında

Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle gerçekleşen ücretsiz film gösterimleri kapsamında ise bu ay, Cannes Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’nü alan René Laloux’nun yönettiği 1973 yapımı Vahşi Gezegen animasyon filmi izlenebilecek.

Ayrıca bu sezon devam eden Beyaz Perdede Tiyatro etkinliği kapsamında Eric Ruf’ün rejisiyle Comédie Française’de halen sahnelenmeye devam eden Romeo ve Juliet oyununun profesyonel kaydı, Kirpi Tiyatro, Pathé Live ve Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle Sahne Pulchérie’nin ekranında Türkçe üst yazılı olarak izlenebilecek.

Sahne Pulchérie Mart Programı:

06 Mart Cuma 20.30

Vahşi Gezegen – Film Gösterimi (Ücretsiz Etkinlik)

13 Mart Cuma 20.30

Romeo ve Juliet – La Comédie Française – Beyaz Perdede Tiyatro

20 Mart Cuma 20.30

Yeni Bir Hayat İçin SON ÇAĞRI – BGST ( Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu ) Tiyatro

21 Mart Cumartesi 20.30

Kapıların Dışında – Yolcu Tiyatro

27 Mart Cuma 20.30

Kim Var Orada? Muhsin Bey’in Son Hamlet’i – BGST ( Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu ) Tiyatro

28 Mart Cumartesi 20.30

Zabel – BGST ( Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu ) Tiyatro

Sahne Pulchérie Hakkında:

2013 yılında Arzu Bigat Baril’in sanat yönetmenliğinde açılan Sahne Pulchérie, Beyoğlu’nun keyifli bir sokağında, tiyatroyla beraber çağdaş dans, performans, kukla oyunu gibi farklı sahne sanatlarına yıllardır ev sahipliği yapıyor. Sezon gösterilerinden bir seçki sunma hedefiyle yola çıkan Sahne Pulchérie’nin bugüne dek ağırladığı topluluklar arasında, Semaver Kumpanya, Tiyatro Adam, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Hayal Perdesi, Ustaların Sahnesi, Tiyatro BeReZe, Şermola Performans, Seyyar Sahne, Tiyatro Hemhâl, BGST ( Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu ) Tiyatro, REST Tiyatro, Fitiko Kumpanya, Kirpi Tiyatro ve Yolcu Tiyatro gibi birçok isim yer alıyor. Seyircilere cuma ve cumartesi akşamları kapılarını açan Sahne Pulchérie’deki tüm oyunlar Fransızca veya İngilizce üst yazıyla sahneleniyor. Sahne Pulchérie Katip Mustafa Çelebi Mahallesi, Çukurluçeşme sokak, numara 7 adresinde tiyatro sevenlere hizmet vermektedir.

İyi Seyirler…

Posted in Haberler

Benzer

Don`t copy text!