Menü Kapat
Macbeth
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, dünyaca ünlü oyun yazarı William Shakespeare’in en önemli klasikleri arasında yer alan “Macbeth”in ilk gösterimini 15 şubat’ta gerçekleştirildi.

Şehir Tiyatrolarının Yeni Oyunu Macbeth Seyirci İle Buluştu

2019-2020 sezonun iddialı projelerinden biri olan “Macbeth” adlı oyunun yönetmenliğini, Eskişehir izleyicisinin yakından tanıdığı ve sevdiği usta yönetmen Barış Erdenk üstleniyor. Sabahattin Eyüboğlu’nun Türkçeleştirdiği ve Özlem Belkıs’ın uyarladığı oyunun dekor tasarımını Emre Satı, kostüm tasarımını Medina Almaç Yavuz, ışık tasarımını Kerem Çetinel ve hareket düzenini Sibel Erdenk gerçekleştirdi. Oyunun müziklerini ise Gürkan Çakıcı yaptı.

Macbeth

İlk Oyun Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı (Opera) Tiyatro Salonunda

15 Şubat 2020 Cumartesi gecesi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı (Opera) Tiyatro Salonunda izleyici karşısına çıkan oyun, gücü elde etmek ve bunun da ötesinde gücü elde tutmak pahasına ödenen bedelleri ve bunun yakıcı sonuçlarını farklı bir anlatım biçimi ile ele alıyor. Şehir Tiyatroları sanatçıları Ali Eyidoğan, Tolga Tümer, Mert Kırlak, Pınar Bekaroğlu Ciotta, Yalçın Özen, Gonca Yakut ve Berkay Gökçek’ten oluşturulan kadro ile sahnelenen oyun, ışığı, atmosferi, şarkıları ve sahnelenişi ile Eskişehirli tiyatro severlere farklı bir Shakespeare lezzeti sunuyor.

Macbeth

Macbeth Sezon Boyu Şehir Tiyatroları Sahnelerinde

“İyilerin kötü, kötülerin iyi olduğu” zamanlara vurgu yaparak başlayan oyun, William Shakespeare’in dünyasından kopmayan, fakat ezber bozan bir “Macbeth” yorumu içeriyor. Yeni oyun sezon boyunca Şehir Tiyatroları sahnelerinde izleyicisi ile buluşmaya devam edecek.

                                                     Diğer haberlere gitmek için tıklayınız    Ana sayfaya gitmek için tıklayınız

Posted in Haberler

Benzer Yazılar