Menü Kapat
Joker Sinemada

Joker Sinemada

Joker, Batman filmlerinin bir çoğunda Batman’in en büyük düşmanı olarak karşımıza çıkan, belki de sinema tarihindeki en psikopat kötülerden birisidir. Kötü bir karakter olmasına rağmen belki de zekasıyla en çok beğenilen kötü karakterlerden diyebiliriz.  

Nasıl Bir Joker Bizi Bekliyor

DC Comics’in sevilen çizgiromanlarını beyazperdeye uyarlayan Warner Bros’un yapımcılığını yaptığı, yönetmen koltuğunda Todd Phillips’in bulunduğu ve Joker karakterine Joaquin Phoenix’in hayat vereceği Joker filmi tüm dünya ve ülkemizde aynı anda cuma günü gösterime giriyor. Bu yılın merakla beklenen filmlerinden Joker’de Arthur Fleck adlı akıl sağlığı sorunları olan başarısız bir komedyenin hikayesi anlatıyor. Hem özel hem de iş hayatında yaşadığı hayal kırıklıkları, Fleck’i suç dünyasının içine çekiyor. Film +18 olarak sinemalara gösterime girecek. Bunun nedeni olarak filmde çok sayıda gerçekçi şiddet sahnesinin bulunması gösteriliyor. Filmin yönetmeni Todd Phillips sevgisizliğin, çocukluk döneminde yaşanan travmaların, hayata hoşgörüyle bakamamanın hikâyesi olarak Joker filmini nitelendiriyor.

Joker

Joker’i Canlandıracak Joaquin Phoenix Kimdir

1974 yılında Porto Riko’nun başkenti San Juan’da doğan ABD’li bir aktördür. Joaquin Phoenix, aktör olarak bilinse de aynı zamanda müzik videosu yönetmeni, prodüktör ve müzisyen olarak da tanımlanmaktadır. Phoenix, ‘Gladyatör’ filmindeki rolüyle Oscar ödülüne aday olmuştur. Aktör 2005 yılında Johnny Cash’i canlandırdığı ‘Walk The Line’ filmi ile Oscar ödülüne aday olmuş ve Altın Küre Ödülü’ne layık görülmüştür. Ünlü oyuncunun diğer bilinen filmleri ise 2012 tarihli ‘The Master’ ve 2013 tarihli ‘Her’ filmleridir.

Joker

Joker’i Kimler Canlandırmıştı

Bugüne kadar ‘Joker’ karakterine bir çok ünlü aktör hayat verdi. Batman filmlerindeki Joker karakterini düşündüğümüzde belki de 3 kişi öne çıkıyor. Bunlardan ilki 1989 yılındaki Batman filminde Joker karakterini canlandıran oscar ödüllü aktör ‘Jack Nicholson’ diyebiliriz. Bir diğeri ise 2008 yılındaki ‘Karanlık Şövalye’ filmindeki rolüyle efsaneleşen Heath Ledger diyebiliriz. Heath Ledger’ın Karanlık Şövalye filminde, ona ölümünden sonra bile Oscar kazandırabilecek Joker performansı gibi unutulmazlar arasına girebilir. Bir çok filmde sesiyle Joker karakterine hayat veren ‘Mark Hamill’ i de bu isimler arasında sayabiliriz.

Diğer haberlere gitmek için tıklayınız    Ana sayfaya gitmek için tıklayınız

Posted in Haberler, Sinema Yazıları

Benzer

Don`t copy text!