Menü Kapat
Matrix 4

Matrix 4 Geliyor

Matrix 4 Geliyor

Bir döneme damgasını vuran bilim kurgu serisi Matrix 4. filmi ile geri geliyor. 1999 yılında çekilen ve serinin ilk filmi olan ‘The Matrix’ in üzerinden 20 yıl geçmişken gelen haber büyük yankı uyandırdı. Serinin ilk üç filmi 4 sene içerisinde seyirciyle buluştuktan sonra devam filmi çekilip çekilmeyeceği tartışılıyordu. Warner Bros. dünya genelinde geniş çapta hayran kitlesine ulaşan Matrix üçlemesinin 4. filminin çekileceği duyurdu. Filmin ne zaman vizyona gireceği henüz belli değil. Ancak kulislerde filmin çekimlerine 2020 yılının ilk yarısında başlanacağı konuşuluyor. Matrix
Keanu Reeves

Matrix 4 filminde Keanu Reeves Başrolde

Matrix 4 filmi ile Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss, Neo ve Trinity rollerine geri dönüyor. Warner Bros. Pictures ve Village Roadshow Pictures ortaklığında çekilecek olan 4. filmde yönetmen koltuğuna, üçlemenin yönetmenlerinden bir tanesi olan Lana Wachowski oturacak. Filmin senaryosu da Lana Wachowski’nin kaleminden çıkacak. Filmin senarist koltuğunda Wachowski’ ile birlikte Aleksandar Hemon ve ‘Bulut Atlası’ romanı ile tanınan ünlü yazar David Mitchell da yer alıyor.

Morpheus Farklı Mı Olacak?

Uzun süredir Matrix evrenine geri dönmenin yollarını bulmaya çalışan Warner Bros. filmin hakları konusunda sıkıntı yaşıyordu. Bu durumda süreci yavaşlatıyordu. Ancak geçtiğimiz birkaç ay boyunca, Warner Bros. süreci hızlandırma fırsatı buldu. Sürecin hızlanmasında Matrix serisinin başrol oyuncusu Keanu Reeves’in John Wick serisiyle yıldızını tekrar parlamasının büyük etkisi olduğu düşünülüyor. Filmin detayları ya da orijinal üçlemede Laurence Fishburne tarafından canlandırılan Morpheus karakterinin nasıl ele alınacağı gibi detaylar henüz belirsizliğini koruyor. Ancak iddalar Morpheus karakteri için daha genç bir oyuncu seçimi gerçekleşebileceği yönünde.

Morpheus
Keanu Reeves

Matrix 4 Devam Filmi mi?

Serinin daha önceki üç film, ‘The Matrix’, (1999) ‘The Matrix Reloaded’ (2003) ve ‘The Matrix Revolutions’ (2003) birlikte dünya çapında toplamda 1,6 milyar dolar hasılat yapmıştı. Serinin ilk üç filmi de Lana ve kız kardeşi Lilly Wachowski tarafından yazılmış ve yönetilmişti. Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss üç filmde de Laurence Fishburne ile birlikte başrollerde oynamıştı. ‘Matrix Revolutions’ filmi insanla makine arasındaki savaşı hassas bir çözüme ulaştırarak sonlanmış ve Neo ve Trinity de hayatlarını sona erdirmişti. Matrix 4 devam filmi olup olmayacağı hakkında henüz detaylar paylaşılmadı.

Diğer haberlere gitmek için tıklayınız     Ana sayfaya gitmek için tıklayınız

Posted in Haberler, Sinema Yazıları

Benzer

Don`t copy text!