Menü Kapat
İstanbul Caz Festivali

İstanbul Caz Festivali 29 Haziran cumartesi günü başlıyor. 26. İstanbul Caz Festivali parklara, sokaklara ve denize nazır mekânlara yayılarak İstanbul Boğazı ile cazın coşkusunu buluşturacak. Festival 18 temmuza kadar devam edecek. Festival 29 haziran cumartesi Beylikdüzü Yaşam Vadisi’nde ‘Parklarda Caz’ etkinliği ile başlayacak. 30 haziran pazar günü ise ‘Parklarda Caz’ etkinliği Kadıköy’de Fenerbahçe Parkı ve Fenerbahçe Khalkedon’da caz sever ile buluşacak.

İstanbul Caz Festivali Onur Ödülleri Sahiplerini Bulacak

İstanbul Caz Festivali görkemli bir ödül gecesine ev sahipliği yapacak. Ödül gecesi Avusturya Konsolosluğu Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi’nde 2 temmuz tarihinde düzenlenecek. Gecede, “crooner” geleneğinin ülkemizdeki en başarılı temsilcilerinden Ömür Göksel’e ve usta caz davulcusu Hasan Hürsever’e Yaşam Boyu Başarı Ödülü takdim edilecek. Ardından, Hasan Hürsever, oğulları Volkan ve Hakan Hürsever’den oluşan üçlüsü bir konser verecek ve sahneyi Balkan Paradise Orchestra’ya bırakacak.

3 Temmuz pazartesi festival 2 etkinlikle ile devam edecek. İlk etkinlik üç farklı mekanda ( Salon İKSV, Nardis Jazz Club ve Cemiyet ) birçok konser izleme fırsatı sunacak. Programın konukları arasında No Land, Efe Demiral, Gülşah Erol Band, Duru And, Can Tutuğ ile üçlüsü ve Onur Çalışkan yer alıyor. Diğer etkinlikte ise José James caz severler ile Sultan Park’ta buluşacak.

4 Temmuz salı günü ise ‘Gece Gezmeleri’ konsepti ile Ah! Kosmos, CanOzan ve konukları (Deniz Tekin, Nova Norda, Birkan Nasuhoğlu, Sedef Sebüktekin), Cava Grande, Eda And “Augmented Life”, Ekin Fil, ELZ AND THE CULT, Gaye Su Akyol, Flux Duo, Gülin, Hedonutopia, Lalalar, Melis Danişmend, Nusaibin, Süha Rami, Şallıel Bros, The Kites, The Ringo Jets, TSU!, Volkan İncüvez “Kün”, Zozo & Emin gibi sanatçılar ve İsrail’den Liraz’ı ağırlanacak. Etkinlik, All Saints Moda Kilisesi, Bant Mag. Havuz / BİNA, Kadıköy Sahne, Kadıköy Sineması, KargART, Mecra, Moda Kayıkhane ve Birlikte Güzel Moda Sahnesi gibi Kadıköy’ün farklı adreslerine yayılacak.

5 Temmuz cuma ‘Aydın Esen Group’ UNIQ Hall sahnesinde caz severler ile buluşacak. Aynı gün UNIQ Açık Hava Sahnesi’nde ise Belçikalı jazz şarkıcısı ‘Melanie De Biasio’ sahne alacak. 6 temmuz cumartesi Beykoz Kundura sahnesinde ise sırasıyla ‘Barış Demirel’ ve ‘Turgut Alp Bekoğlu’ sahne alacaklar. Bu iki ismin ardından ödüllü piyanist Bugge Wesseltoft, basçı Dan Berglund ve davulcu Magnus Öström’den oluşan ‘RYMDEN’ sahneyi devralıyor. Günün kapanışını ise yapımcı ve gitarist Tom Excell’in 10 kişilik grubu ‘Nubiyan Twist’ yapacak. Aynı gün salon İKSV de ise Vitrin Matine etkinliği kapsamında ‘Tolgahan Çoğulu & Sinan Ayyıldız’ müzik severlerle buluşacak. Bu konserden sonra ‘Töz’ sahne alacak.

Haliç Kıyısında Caz

Haliç kıyısında bulunan Halıcıoğlu Parkı’nda 7 temmuz tarihinde gerçekleşecek etkinlikte, klarnet virtüözü Ramazan Sesler, Amerikalı müzik topluluğu Soul Brass Band ve Suriyeli müzisyenlerden oluşan Mood Band gibi toplulukların performanslarıyla müziğin enerjisi parka taşınacak.

7 Temmuz cuma günü bir başka etkinlikte SSM Fıstıklı Teras’ın boğaz manzarası eşliğinde gerçekleşecek. Bu etkinlikte sırasıyla ‘Elchin Shirinov Trio’ ve fransız jazz sanatçısı ‘Cyrille Aimée’ sahne alacaklar. 8 temmuz cumartesi Esma Sultan Yalısı’nda Kübalı Jazz sanatçıları ‘Alfredo Rodriguez & Pedrito Martinez’, Zorlu PSM’de ise Amerikalı jazz grubu ‘Bill Charlap Trio’ sahne alacaklar. 9 temmuz pazar UNIQ Açık Hava Sahnesi’nde sırasıyla ‘Shake Stew’ ve ‘Snarky Puppy’, 10 temmuz pazartesi Volkswagen Arena’da ‘Kamasi Washington’, 11 temmuz salı yine Volkswagen Arena’da ‘Joss Stone’, 12 temmuz çarşamba Venedik Sarayı Bahçesi’nde sırasıyla ‘Cem Tuncer Quartet’ ve ‘Paolo Fresu & Lars Danielsson’ sahne alacak.

İstanbul Caz Festivali’nde Çocukça Bir Gün

Çocuklar için tasarlanmış konserler, atölyeler ve performanslarla dolu masalsı bir müzik günü. ‘Çocukça Bir Gün’ bu yıl, Yürüyen Merdiven ve Tülay Günal ile ‘Masalların Masalı’ performanslarının da yer aldığı programıyla çocuklara unutulmaz bir gün yaşatacak. Gün boyunca çizgi film gösterimleri, canlı müzik ve çeşitli sürprizlerle çocuklar müzik ve sanatla iç içe dopdolu bir gün geçirecek. Etkinlik 13 temmuz perşembe günü gerçekleşecek.

14 Temmuz cuma günü Caz Vapuru etkinliği gerçekleşecek. Boğaz turuyla müziğin buluştuğu ve şehrin etkileyici atmosferinin melodilere karıştığı deniz üstü konserlerinde Hollandalı swing grubu ‘The Busquitos’, Almanya’dan bakır üflemeliler topluluğu ‘Talking Horns’ ve Türkiye’den ‘Brassist’ dinamik ve eğlenceli müzikleriyle vapurun her yanına neşe saçacak.

16 Temmuz tarihinde UNIQ Açık Hava Sahnesi’nde sırasıyla ‘Hakan Başar Trio’ ve ‘Ömür Göksel’, 17 Temmuz tarihinde Zorlu PSM’de ‘Grup Mozaik’ 18 Temmuz tarihinde Zorlu PSM’de ‘Shai Maestro Trio’ ve festivalin kapanış günü olan 18 temmuz tarihinde UNIQ Açık Hava Sahnesi’nde sırasıyla Makaya McCraven ve Jacob Collier sahne alacak.

Diğer haberlere gitmek için tıklayınız   Ana sayfaya gitmek için tıklayınız

Posted in Haberler, Müzik Yazıları

Benzer

Don`t copy text!