Menü Kapat
Gazap Üzümleri

Gazap Üzümleri

Bu ay John Steinbeck’ten Gazap Üzümleri kitabını okudum. Öncelikle sözlerime bu kitabı okumamda emeği geçen herkese teşekkür ederek başlamak istiyorum.

Gazap Üzümleri.. Uzun zamandan beri listemdeydi ama sebebini anlayamadığım bir şekilde sıra ona gelmiyordu.  Yine sebebini bilmediğim bir şekilde bir anda bu kitabı okumak istedim ve bu ay için bu kitabı seçmiş oldum.

Gazap Üzümleri son zamanlarda okuduğum en güzel romanlardan biriydi. Beni başından sonuna kadar içine çekti, romanın kahramanlarıyla birlikte yaşanılan şeyleri tecrübe ettirtti ve çokça düşündürttü. Yazar genel olarak betimlemelere yer vermiş, bu durum benim için zaman zaman sıkıcı olabilse de bir sure sonar buna da alıştım ve okumayı sürdürmek zor olmadı benim için.

Bir hikayede veya romanda dramı severim ve onu görmek, onu hissetmek isterim. Çünkü dram aslında hayatın bir parçası ve bu dram etrafında insanların davranışlarını, reaksiyonlarını ya da yaşadığı kırılmaları görebilmek benim için önemli. Buna rağmen söylemeliyim ki bu kitaptaki dram bir yerden sonra canımı fazlasıyla acıttı. Bütün olumsuzluklara ve zorluklara rağmen ailenin mücadelesi ise en azından yüzümde tebessüm oluşturdu.

Sonuç olarak, eğer beni en çok etkileyen ve herkesin okuması için bir okuma listesi hazırlayacaksam, bu kitabı kesinlikle dahil edeceğim. Gazap Üzümleri kitabı için Kumbaravan ailesine teşekkür ederim.

Diğer Bursiyer yazılarına gitmek için tıklayınız

Kargo dahil sadece 10 liraya kitap var! göz atmak için tıklayınız

Kumbaravan Hakkında

Kumbaravan Kültür Sanat Portalı kuruluş amacı, ülkemizde yaşamlarını sürdüren tüm seyircilerimizin daha fazla etkinliklere katılarak salonlarda doluluk oranını arttırmak ve okuma oranını yükseltmektir. Tüm uygulamalarımız ve kampanyalarımız sonucunda, devletimizi kalkındırarak ülkemizi; gelişmiş ülkelerde yaşayan toplumların kültür sanat seviyesine çıkarmayı amaçlamaktadır.Aynı zamanda, Kumbaravan içerisinde, kültür sanat kurumları ve kültürle sanatla yoğun olarak ilgilenen kişiler ile etkileşime geçebilirsiniz. Ayrıca soru sorabilir, yanıt alabilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz. Üyelik sonrasında oluşan profilinizde, kültür ve sanat ile ilgili bir çok paylaşımda bulunabilir, gruplar kurarak birlikte etkinliklere katılabilirsiniz. Katıldığınız etkinlikler sonrasında kültür sanat kurumlarına ulaşması için görüşlerinizi, geri bildirimlerinizi kendilerine iletebilirsiniz.

Posted in Bursiyer Yazıları, Edebiyat Yazıları

Benzer

Don`t copy text!