Menü Kapat
Doğu Balyemez

Aydın’da müzik öğretmenliği yapan babasının yönlendirmesi ile piyano çalmaya başlayan Doğu Balyemez Almanya’da düzenlenen yarışmada dünya ikinciliğini kazandı.

Henüz İlkokul 2. sınıf öğrencisi olan Doğu Balyemez 8 ay önce tanıştığı piyano ile yurt dışında katıldığı yarışmada ikincilik ödülüne layık görüldü. Doğu piyano çalmayı müzik öğretmeni olan babasının yardımıyla belli bir süre öğrenmeye çalıştı. Ancak piyano çalmayı sevmeyen Doğu bir süre piyano eğitimine ara verdi. Sonrasında babasının telkinleri ile tekrar piyano çalmaya başladı.

Doğu Balyemez’in her geçen gün daha iyi piyano çalmaya başlaması üzerine babası, Bursa’da yaşayan piyano eğitmeni Elana Çekiç ile iletişime geçti. Oğlunun piyano çaldığı videoları Elena Çekiç ile paylaştı. Bursa’da konsere gelen New York Long Island Konservatuvarı Piyano Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tamara Poddubnaya’ya Doğu Balyemez’in piyano çaldığı videolar izlettirildi. Bu videoların beğenilmesi üzerine Bursa’ya davet edilen Doğu Balyemez, Bursa’da sahne aldı.

Sonrasında Doğu Balyemez’in performansından ve yeteneğinden etkilenen Tamara Poddubnaya, Doğu Balyemezi Almanya’da düzenlenen ‘Musical Firework In Baden-Württemberg’ yarışmasına davet etti. 22-26 Nisan tarihleri arasında Almanya’dadüzenlenen yarışmaya katılan Doğu Balyemez, kendi yaş gurubunda dünya ikincisi oldu.

Doğu Balyemez’in bu başarısı herkesin belli bir çalışma ile enstürman çalabileceğini göstermiş oldu.

Diğer haberlere gitmek için tıklayınız   Ana sayfaya gitmek için tıklayınız

Kumbaravan Kültür Sanat Portalı – Hakkında

Kumbaravan Kültür Sanat Portalı kuruluş amacı, ülkemizde yaşamlarını sürdüren tüm seyircilerimizin daha fazla etkinliklere katılarak salonlarda doluluk oranını arttırmak ve okuma oranını yükseltmektir. Tüm uygulamalarımız ve kampanyalarımız sonucunda, devletimizi kalkındırarak ülkemizi; gelişmiş ülkelerde yaşayan toplumların kültür sanat seviyesine çıkarmayı amaçlamaktadır.Aynı zamanda, Kumbaravan içerisinde, kültür sanat kurumları ve kültürle sanatla yoğun olarak ilgilenen kişiler ile etkileşime geçebilirsiniz. Ayrıca soru sorabilir, yanıt alabilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz. Üyelik sonrasında oluşan profilinizde, kültür ve sanat ile ilgili bir çok paylaşımda bulunabilir, gruplar kurarak birlikte etkinliklere katılabilirsiniz. Katıldığınız etkinlikler sonrasında kültür sanat kurumlarına ulaşması için görüşlerinizi, geri bildirimlerinizi kendilerine iletebilirsiniz.

Posted in Haberler, Müzik Yazıları

Benzer

Don`t copy text!