Menü Kapat
Manga

Manga

30.03.2019 tarihinde Kumbaravanın desteğiyle Manga konserine katıldım. Aslında bir hafta önce gerçekleşen başka bir sanatçının konserine gitmeyi planlıyordum ama orada yaşanan üzücü bir durumdan dolayı konser iptal edildi. DorockXL çok sevdiğim bir mekan bu olayın doğrundan işletme ile alakalı olduğunu sanmıyorum sadece çalışan birisinin yol açtığı bir durum olduğunu düşünüyorum çünkü Dorock Beşiktaşta da Kadıköyde de çokça bulundum ve bence işini iyi yapan bir işletme olduğu kanısındayım.

Manga grubu eskiden beri dinlediğim grup.

Türkiye gibi bence rock ve metal gibi türlerin diğer türlere daha az ilgi gördüğü bir ülkede rock müziğini seven kişiler için oldukça yeri özel bir grup Manga. Grubu eski dönemlerinden beri dinliyorum. Gruptan yeni damga vuran parçalar ve albümler bekliyorum aslında. 2000 li yıllarda çıkardığı şarkılar ve albümler çocukluğumun bir parçasıydı son zamanlarda pek albüm çıkarmadınız bildiğim kadarıyla tekrardan o yıllardaki gibi hitler bekliyorum aslında gruptan. Son zamanlarda alternatif rock konusunda oldukça fazla türk grup ve şarkı çıktı. Ben Manga’nın nu-metal türüne daha yakın şarkılar çıkarmasını oldukça çok istiyorum.

Aslında Heavy Metal ‘e daha yakın şarkılar yapma potansiyeli de var grubun.

Son yıllarda manga dinleyen pek arkadaşım kalmadı 10 yıl önce deliler gibi dinledikleri grubu nasıl unuttular pek anlamasam da belki grubun hala 10 yıllık şarkıları ile konser vaktinin çoğunu ayırması da bu duruma etkimiş olabilir. Manga+ gibi albümleriniz cidden oldukça güzel ama yıllardır dinlediğimiz için belki de artık yeni parçalara hasret kalmış olabiliriz. Belki ben takip edemedim yeni albüm planlarınız varsa da. Beni benimle bırak , cevapsız sorular, dursun zaman gibi efsane parçaların arasına bir şaheser daha gelmesini beklerim açıkçası. Sanırım geçen sene çıkan yad eller parçasını da buraya ekleyebilirim. Bence şu sıralar en iyi işi o parçada çıkarmışsınız. Konserlerinizde cidden iyi bir enerjiye sahipsiniz özellikle vokal cidden parçaların içinde yaşıyormuş gibi geliyor. Riffleri kim besteliyorsa o da işini çok iyi yapıyor.

Aslında gruptaki herkes işini iyi yapıyor. Sanırım ben daha çok Manga duymak istediğim için daha çok şarkı bekliyorum. Yine de müziğinizi çok seviyorum iki defa konserinize gittim fırsat bulursam bir üçüncüye de gitmek istiyorum.

Oldukça keyifli bir geceydi ben her ne kadar uzakta kalsam da gruba yine de çok keyif aldım bu fırsat için Kumbaravan’a teşekkür ederim.

Diğer Bursiyer yazılarına gitmek için tıklayınız

Ana sayfaya gitmek için tıklayınız

Posted in Bursiyer Yazıları, Müzik Yazıları

Benzer

Don`t copy text!