Menü Kapat
Hunililer

Hunililer

Kumbaravan desteğiyle izlediğim 4.oyun “Hunililer” oldu. Ezel Akay yönetmenliğinde perdede sergilenen oyun, 10 hunilinin sürreal hayatını seyircinin gözleri önüne seriyor.

Öncelikle benim ilk hoşuma giden kısım, Hunililer isminden beklediğim o mizah kısmının daha oyun başlamadan seyirciye geçmesi oldu. Fuaye alanında oyunu bekleyen seyircilerin arasında dolaşan Hunililer, oyun öncesinde türlü esprilerini sergilemeye çoktan başlamışlardı bile.

Sahne dekoru her an değişken bir düzende ve On Hunili de oldukça hareketliydi. Kıvrak hareketlerle sürekli üstlerini değiştirmeleri, sahne değişimlerinde hemen o moda girmeleri ben ve benim gibi düşünen birçok seyircinin de ilgisini çekmiştir. Güzel birçok güldürü ögesi, esprili mizah içerikleri ile birlikte karikatürden perdeye hızlı bir geçiş yapan Hunililer seyirciyi oyuna çekmeye başardılar. Kimi zaman her kafadan ayrı bir ses çıkmasıyla ortam kaosa dönüp sesler karışsa da; genel itibariyle 2 perdeden oluşan oyun seyircilerin sahneden mutlu ayrılacağı, kafasını dağıtabileceği, hayata 2 saatliğine de olsa eğlenceli yaklaşabileceği bir oyun oldu.

Hunililerin hayata hep pozitif yaklaşması, gerginlik anlarında bile mutlaka enerjik olunabilecek taraflar yakalamaları, ciddi yaşama parodi algısıyla yaklaşmaları bile her birimize birtakım neşe aksettirdi.

Genel olarak tiyatro oyunlarında kült eserler, dram gibi hayata daha ciddi yaklaşılacak oyunları tercih etsem de; bu güldürü üzerine kurulu oyun keyifli iki saat geçirmemi sağladı ve beklentimin altında kalmamış oldu.

Diğer Bursiyer yazılarına gitmek için tıklayınız

Ana sayfaya dönmek için tıklayınız

Posted in Bursiyer Yazıları, Tiyatro Yazıları

Benzer

Don`t copy text!