Menü Kapat
Alen Islamović

Alen Islamović

Alen Islamović konseri öncesinde sanatçı hakkında pek bir fikrim yoktu. Rock ve Folk türlerinde şarkıları olduğunu biliyordum. İnternet üzerinden dinlediğim Djurdjevdan, Heroin ve Jos se branim cutanjem gibi beğendiğim şarkıları vardı. Şarkılarının sözlerinden pek bir şey anlayamıyordum, telaffuz olarak da garip gelen bir tınısı oluyordu Doğu Avrupa dillerine pek aşina değilim. Ama bunlara rağmen vokalistin sesi, gitaristin orijinal riffleri, şarkıların ritmi ve enerjisi, şarkıların yöresel karakteri ve içerdiği neşe dolu melodiler ile grubu baya sevmişim.

Alen Islamović – Konser saati;

Genelde Dorockxl da gitmeye alışık olduğum gibi 22.30 veya daha geç bir saatte değildi. Ve böyle olmasını çok sevdim çünkü erken saatte olması ulaşımı kolaylaştırdı benim için.  Konser alanına girdiğimde güzel bir kalabalık ile karşılaştım. Sanki grubun enerjisi dinleyicilerde de vardı. İnsanların bu gruba olan ilgisini gördüğüme de sevindim. Elektro gitarda kim vardı bilmiyorum ama riffleri çok temiz çıkarıyordu. Vokal zaten oldukça enerjik ve coşku verici şekilde söylüyordu.

Şahsen grubu da şarkılarını da çok sevdim. Kalabalık ile beraber anlamını bilmediğim cümleleri mırıldanıyordum. Aslında özellikle bu yönden çok takdir ettim sanatçıyı. Çünkü bilmediğim tamamen yabancı olduğum bir dilde bile duyguları bana aktarabilmişti. Sadece melodi ve sanatçının ifadeleri ile bunu başarması bence oldukça emek ister.

Olumsuz olarak sadece;

Bana Doğu Avrupa dillerindeki kelimelerin telaffuzunun garip gelmesini sayabilirim ama bu tamamen Alen Islamović ‘den bağımsız benimle ilgili bir durum. Benim aksime sanırım sözleri az çok anlayan, telaffuzlara biraz aşina olan insanlar için kusursuz bir deneyim olmuştur. Bir de ben biraz arkalarda kalmıştım ve grubu görmekte zorlanıyordum. 180 cm boyum olduğunu düşünerek ortalama bir insanın benim gibi DorockXl de sanatçıyı rahatlıkla görebilmesi için erken gelip en önlerde yerini alması gerekiyor. Ben mi kısa ve geç kaldım yoksa mekandaki platformun boyu mu kısa bilmiyorum. Ama sanatçıların olduğu platform biraz daha uzun olsa sanki dinleyiciler açısından daha rahat olacaktır. En azından kısa ve orta boylu olanlar için. Eğlenceli ve coşkulu bir geceydi bu konser imkanı için teşekkür ediyorum.

Diğer Bursiyer yazılarına gitmek için tıklayınız

Ana sayfaya dönmek için tıklayınız

Posted in Bursiyer Yazıları, Müzik Yazıları

Benzer

Don`t copy text!