Menü Kapat
Adamlar

Adamlar

Etkinlik BursKumbaravan’ın sağladığı Kültür-Sanat bursu kapsamında katıldığım 3. konser Adamlar konser. Her biri birbirinden eğlenceli geçen bu konserlere bizler için bilet sağlayan BursKumbaravan’a teşekkür ederim.

DorockXL mekânına daha önce yine burskumbaravan’ın sağladığı biletler sayesinde 3 kere gitmiştim. BursKumbaravan profilimde önceki görüş yazılarımda mekân hakkındaki görüşlerimi detaylı bir şekilde bildirmiştim. Mekânın ve işleyişinin önceki görüş yazılarımda belirttiğim gibi aynı şekilde olduğunu söyleyebilirim. Grubun sahneye çıkış saatinden yaklaşık bir buçuk saat önce mekâna giriş yaptım ve grubun sahneye çıkmasını en ön sıralarda beklemeye başladım. Grup sahneye çıkana kadar çalan şarkılar mekânın konseptine uygun ve iyi seçilmişti. Grup 22.30da daha önceden de belirtilen saatte sahne aldı ve 3 saate yakın sahnede kaldılar.

Adamlar grubu çıktığı ilk zamanlardan beri beğenerek takip ettiğim bir gruptu. Sürekli konserlerine gitmek, canlı performanslarını görmek istiyordum fakat bir türlü denk gelmiyordu. Grup hiç reklam yapmadan, düzgün bir klip bile çekmeden muazzam başarı yakalayıp, alternatif gruplar (3. Yeniler) içinden çok güzel sıyrılan bir grup. Şarkılarının sözleri insanın içine işliyor üstelik bu sözlerin içinde alışıldığın dışında aşk ve acıya yer verilmemiş. Konserde beklediğimin aksine her kesimden, yaş grubundan insanlar vardı. Bu durum grubun ne kadar büyük bir kitleye ulaşabildiğinin bir göstergesi bence. Grubun canlı performansı gerçekten çok başarılı. Sahnede su gibi aktılar. Konser başından sonuna kadar büyük bir tempo ile gerçekleşti. Hepinize el salladım parçası çaldığında ise tüm herkesin el sallayarak şarkıya eşlik etmesi benzerine az rastlanır bir atmosfer oluşturdu. Tolga Akdoğan sesi muhteşem bir o kadar da eğlenceli bir insan. Konser boyu şarkıların ritmine uygun şekilde sahnede dans ederek ortama ayrı bir hava kattı. Grup neredeyse çoğu şarkısını çaldı. 3 saatlik bir sahne performansının ardından sahneyi alkışlar, tezahüratlar eşliğinde Bengü Beker’e bıraktılar.

Diğer Bursiyer yazılarına gitmek için tıklayınız

Ana sayfaya gitmek için tıklayınız

Posted in Bursiyer Yazıları, Müzik Yazıları

Benzer

Don`t copy text!