Menü Kapat
Manga 02

Manga

Burskumbaravan’ın sağladığı burs ile Manga konserine katıldım. Konseri bir bilet firmasının web sayfasından kendim seçtim ve benim için bilet ayırmalarını rica ettim. Bana ayrıca artı bir bilet hakkı sağladılar. Konser saat 22.30’da idi. Biz 5 dakika kala konser yerine vardık. Bilet kontrolünde Kumbaravan bursiyeriyiz diyerek içeri girdik, isim kontrolünden sonra bileğimize damgalar vuruldu içeri girdik. Arka tarafında bar olan geniş ama alçak tavanlı bir mekan konser alanı. Platform boyu bence kısa aynı zamanda tavanda alçak ama ses sistemi ve ışıklandırma gayet iyiydi mekanın. İçeri girene kadar 3 defa kontrol edildik. Üstbaş kontrolü, bilet kontrolü ve mühür kontrolü oldu.

Manga

Konser alanında sigara içilmiyor zaten o kalabalıkta sigara çok rahatsız edici olurdu. Bazı konserlerde ortada bar tipi masalar olurdu. Bu sefer kalabalık diye kaldırdılar sanırım. Ayrıca bilardo masası da kalkmıştı, içeri daha geniş olsun diye. Dorockxl Kadıköy hakkında genel izlenimlerim bunlar. İçeri tahmin ettiğim gibi kalabalıktı. Zaten sonradan öğrendiğime göre konser biletleri önceden tükenmiş. Kenarlardan biraz daha ortaya ilerleyebildiğimiz kadar ilerledik. Biraz uzakta da olsak sanatçıyı görebiliyorduk.

Konser başlaması çok heyecanlı oldu tempolar yüksekti. Manga eskiden beri dinlediğim ve sevdiğim bir grup. Eskiden en çok dinlediğim müzik grubuydu. Şarkıları dinlerken benim için bir yandan da nostalji oldu. Şarkılarının istisnasız hepsi çok güzeldi ya da grubu sevdiğim için bana öyle geliyor. Rock türünü ülkemizde en iyi temsil eden gruplardan biri. Vokalist doğal ve çok enerjikti tam duyamadım o sıra da ama bassplayer sanırım bir kaza geçirmiş olmasına rağmen gelmiş demişti.

Grup şarkılar arasında boşluklar oluşturuyordu normalde her şarkıdan sonra mola olmasını sevmem ama eğer şarkılar Manga’daki gibi yüksek enerjili ise grubun bu molalara ihtiyaç duyması normal. Aslında hoşuma gitmişti bile böyle olması şarkıları dinlerken ben bile yoruluyordum. Grup cidden emek veriyor ve işlerini iyi yapıyorlar. Bir sürü güzel şarkıdan sonra konserin sonuna geldik. Bitmesini istemiyordum bir yandan hala doyamamış gibiydim. Konserden çok mutlu ayrıldım çok eğlendik. Burskumbaravan ve tüm Kumbaravan ekibine teşekkür ederim.

Diğer Bursiyer yazılarına gitmek için tıklayınız

Ana sayfaya gitmek için tıklayınız

Posted in Bursiyer Yazıları, Müzik Yazıları

Benzer

Don`t copy text!