Menü Kapat
Güler misin Ağlar mısın

Güler Misin? Ağlar Mısın?

” Güler Misin? Ağlar Mısın? ” Kumbaravan sayesinde bu sene izlediğim üçüncü oyun oldu. Tek perdelik bir oyun. Oyunda 2 tane şakşakçının nasıl para kazandığı para kazanmak için hangi yollara başvurduğu anlatılıyor. Tabi kimler için şakşakçılık yaptıkları da önemli. Zengin insanlar, her şeye sahip olmuş zengin insanlar(!). Ama arkalarından iyi söz söyleyecek birkaç dosta bile sahip olamamış zengin insanlar. Zenginlik sadece parayla mı ölçülüyor bu arada. Parası çok olan zengin az olan fakir mi. Ya gönlü zengin olanlar. Tabi gönül zenginliği karın doyurmaz. Neyse çok dağıttık.

Güler Misin? Ağlar Mısın?

Oyuncular bana çok samimi geldi açıkçası sanki senaryo yok da doğaçlama oynuyorlarmış gibi hissettim. Ama öyle bir oyun değil oyuncuların başarısı bu. Ön koltuktan izleme şansına sahip olduğum bu oyunda sahnenin birinde yumurta(tuzsuz) pişirildi ve kokusu tüm mekana yayıldı. Oyuncuların iştahlı bir şekilde yemesi iştahımı açtı açıkçası 🙂

Yazıyı sonuca bağlamak gerekirse şunu anladım oyundan;

Çok para çok mal çok eşya biriktirmeyin. O tabuta sadece siz girecekseniz, iyi insanlar iyi dostlar iyi anılar biriktirin onlar da tabuta giremez tabi. Ama en azından o tabutu taşıyacak birileri olur arkanızdan söylenecek iyi birkaç söz olur.

Herkese bol tiyatrolu bol eğlenceli yıllar..

Diğer Bursiyer yazılarına gitmek için tıklayınız

Ana sayfaya gitmek için tıklayınız

Kategori Bursiyerler, Tiyatro

Benzer Yazılar