Menü Kapat
Sattas2

SATTAS

28.11.2018 günü DorockXL Beşiktaş’da Sattas adlı grubun konserine burskumbaravan’ın sağladığı burs ile katıldım. Konser saati 22.30’du ancak grup 22.50’ye kadar çıkmadı. Bunun dışında grup ile ilgili herhangi bir olumsuz eleştiri yapmam mümkün değil çünkü performansları gerçekten çok iyiydi. Yaptıkları müzik tarzı özgün ve oldukça eğlenceli. Rock ve pop müziği Reggae türüyle harmanlanmışlar gibiydi.

SATTAS

Grubun beni şaşırtan bir diğer özelliği ise 8 kişiden okuşmasıydı. 3 üflemeli, 2 gitar, bateri, klavye ve vokal olmak üzere 8 kişi sahnedeydi. Ara sıra bunca kişi nasıl birbirleriyle senkronize bir şekilde bu müziği icra ediyorlar diye düşündüm. Grup sadece kendi müziklerinin yanında birçok cover da yaptı. Özellikle Rock müziği böyle güzel bir Reggae coverına dönüştürdüklerini görünce hayran oldum. Başlangıçta yabancı bir dilden şarkı söylediler. Yani sanırım yabancı bir dildir sözleri pek anlamlı gelmiyordu. Ama yine de eğlenceliydi. Mekanın da ses sistemi kaliteliydi.

DorockXL Beşiktaş’ın en sevdiğim yanı ferah olması, Kadıköy’dekinde çok sıkışık ve boğucu olmasına rağmen Beşiktaş’taki oldukça ferah ve sakindi. Sanırım kalabalık olmaması ile ilgili. İçecekler ucuz değil ama çok pahalı da değil alınabilir. Ulaşım yönünden çok rahat bir mekan. En azından Fatih’e gitmek için. Mekanın girişini bulmakta zorlandım. Yağmur sebebiyle sanırım bir çok yol kapalıydı. Kenardan, köşeden geçerek giriliyordu ve zaten içeri girmek için bir tane cafeden geçmeniz gerekiyor. Bana biraz garip geldi böyle profesyonel bir mekan yağmur gibi hava şartlarına hazırlıklı olmasını beklerdim. Ben oldukça eğlendim güzel bir konserdi. Kasım ayını da böyle güzel bir etkinlik ile sonlandırdığım için memnunum. Kumbaravan ailesine bu imkan için teşekkür ederim.

Diğer Bursiyer yazılarına gitmek için tıklayınız

Ana sayfaya gitmek için tıklayınız

Posted in Bursiyer Yazıları, Müzik Yazıları

Benzer

Don`t copy text!