Menü Kapat
Mor ve Ötesi

Mor ve Ötesi

Eurovision performanslarından beri müzik kalitelerinden siyasi tavırlarına kadar her şeylerine hayran biri için Mor ve Ötesi konseri harika bir şans. Bu şansı bana tanıdıkları için Kumbaravan’a, Mor ve Ötesi ve DorockXL’a ne kadar teşekkür etsem az. DorockXL’da bu kadar kalabalık konser olmuş mudur acaba? Yer bulmaya çalışırken aklımdaki tek soru buydu. Tüm biletlerin tükenmiş olması ve alanda nefes alınacak yer bile bulamamış olmak Mor ve Ötesi’nin muhteşemliği ile ilgili sanırım. Kalabalık konserlerin dezavantajlarını sonuna kadar yaşamış olsak da harika bir deneyimdi. Erkenden gelip saatlerce bekleyenlerin sayısı oldukça fazla olduğundan yer bulmakta, sahneyi görmekte zorlanmış olsam da Harun’a berenin ne kadar yakıştığı gözümden kaçmadı. 🙂

Mor ve Ötesi

DorockXL her zamanki gibiydi. Defalarca kez önümüzden geçen çalışanlar ve göz yoran ışık sistemi, terleten havalandırması ile bizi birazcık yormuş olsa da böyle bir organizasyona ev sahipliği yapması ve harika konumu ile gelenlerin memnun ayrıldığını çıkıştaki konuşmalardan anlayabiliyordum. Ki ben de öyle düşünenlerdenim. Her şarkısına bayıldığım Harun Tekin ve arkadaşları en sevdiğim şarkılarından olan Cambaz’a girerken gönderme yaptığı basın sansürü bugün hepimizin özgürlüğünü kısıtlayan bir noktada durduğu için büyük önem taşıyordu. Konsere gelen grubun en çok düşkün olduğu şey olmasına rağmen savunurken arka plana attığı bir konu olan ‘özgürlüğü’ birkaç saatliğine de olsa düşündürdüğü için kendisine teşekkürlerimi gülümseyen umut dolu gözlerle sunuyorum.

Sağ ol, var ol Mor ve Ötesi! En sevdiğim şarkılarını konserin içine serpiştirmeleri benim için o kadar güzel oldu ki acaba bunu söyleyecekler mi diye bir sonraki şarkıyı heyecanla bekledim. Hep de söylediler. Bu yaşlarımıza, bu yaşadıklarımıza arka plan olacak onlarca beste.. Sisteme karşı söyleyemediklerimizi söyleyen, sevdiklerimize karşı hislerimizi dile getiren onlarca şarkı sözü.. Cambaz, Küçük Sevgilim, Sevda Çiçeği, DELİ… Bu şarkıları dinlerken gözlerimi kapatıp kendimi müziğe bıraktım. Gerçekten ruhu besleyen bir yerde duruyormuş. Ben sayenizde doydum.

Yazıyı bitirirken Harun Tekin’in gitarıyla bütünleşmesi ve şarkıyı söylerken yaşamasının etkileyiciliğini söylemeden edemeyeceğim sanırım. Şarkı söylemeyi hiç bırakma, bizden sonraki nesiller de bilmeli seni. Burskumbaravan sen harikasın, Mor ve Ötesi sen de öyle! İki taraf da iyi ki var.

Diğer Bursiyer yazılarına gitmek için tıklayınız

Ana sayfaya gitmek için tıklayınız

Posted in Bursiyer Yazıları, Müzik Yazıları

Benzer

Don`t copy text!