Menü Kapat
Hayal Mesaisi

Hayal Mesaisi Doğaçlama Turnuvası

Öncelikle kültür sanat bursuma böyle bir oyunla başlamak çok hoşuma gitti. Daha önce hiç doğaçlama performans izlememiştim, çok eğlenceli bir şey olduğunu öğrendim. Çünkü seyirciler de oyunun bir parçasıydı, bizim fikirlerimiz; oyuncuların yorumlayışları ve de tüm bunların yarışma konsepti içinde olması oyunu daha da eğlenceli hale getiriyordu. ‘ Hayal Mesaisi Doğaçlama Turnuvası ‘

Hayal Mesaisi Doğaçlama Turnuvası

Aslında oyun, bize çok yabancı olmayan, her gün televizyonda gördüğümüz skeç  programlarına benziyordu. Bunu bir çarşamba akşamı, tatlı bir tiyatro sahnesi önünde, küçük bir seyirci topluluğuyla birlikte izlemek çok daha samimi bir atmosfer yaratıyordu.

Oyuncuların amatörlüğü ve tiyatroyu hobiymişçesine yapmaları beni ilk önce şaşırtmıştı. Fakat sonradan araştırınca gördüm ki oyuncular gerçekten de tiyatroyu hobi olarak yapan aslında başka mesleklere sahip kişilermiş. Bu da daha önce bahsettiğim samimi atmosferi pekiştiren bir etkendi çünkü jurinin yorum ve eleştirileri sayesinde oyuncular da bizimle birlikte işin inceliklerini öğreniyorlardı. Hem buna  rağmen oyuncuların yaratıcılığı ve oyunun doğaçlama olmasından kaynaklı asla durağan olmaması. Her an yeni ve beklenmedik durumların oluşması ve bunları izlemek gerçekten çok keyif vericiydi. Böyle bir etkinliğin parçası olmamı sağladığınız için çok teşekkür ederim:)

07 Kasım 2018, Kılçık Mekan – İstanbul, Kadıköy

Diğer Bursiyer yazılarına gitmek için tıklayınız

Ana sayfaya gitmek için tıklayınız

Kategori Bursiyerler, Tiyatro

Benzer Yazılar