Menü Kapat
Passengers

Passengers

Benim filmim! Net! Harikulade.. ‘ Passengers ‘ kelime seçemiyorum arkadaş.. bu duygusal yoklukta sanırım ilaçların kralı falandı! Şu kadar söyleyeyim ben yaşasam filmi bu kadar olurdu.. Jennifer Lawrence ‘ın ayrı bir oyunculuğu var, o da duyguları çok iyi verebiliyor, kilit noktalarda o kadar doğal ki, bence bu kadın acıyı da yaşıyor. Aşık oldum karaktere desem yeridir.. saçlar, davranışlar, hareketler çok çok iyiydi. Karakter fazlasıyla iyiydi, yoksa kendisi oyuncu ve oyuncu kalmalı.. mesaj net.

Passengers

Bana güveniyor musun? Dedi ya.. o sahne çevir çevir izle.. bu filmi izlemeyen ikili ilişkilerde yorum yaparken eksik kalır. He şunu da söyleyeyim filmin yönetmenine baktım, film sırasında da anlamıştım, o kadar film izleyince bariz gözüküyor. Baya acemilik yapmış, yazarı birkaç iyi filmi daha var. ama konu var ya konu.. ef sa ne.. kadın ve erkeği baştan aşağı yaşatıyor. Benim etkilendiğim ve takıntılı olduğum üzere kadın figürü öne çıkıyor, zira bu kadın tam bir oyuncu harika bir yıldız, o sevişme sahnelerinde bir insan bu kadar doğal olur mu yahu? Ya da kızdığında o öfke nedir? Ben korktum valla. Kadın dediğin korkutacak arkadaş.

Chris Pratt, tamam yakışıklı falan filan ama yok yani, yapacak bir şey yok, gitmemiş filme.. götüremedim ben en azından. Laurence Fishburne destek vermiş, yatıya kalmamış derler ya misafir kontenjanından.. bilekliği vereyim kaçayım demiş..

Kilit bir cümle var filmde,

”mutsuzsun şuan ama istediğin yeri düşündüğün için, oraya gitmeye bu kadar düşünce harcıyorsun ve mutsuz ediyorsun kendini burada mutlu olsan ya” bunun üstüne kurulu film.. o gemi de olmak için neler vermezdim.. elemanın yerinde.. elemanın yaptığını yapar mıydım, kesin hayır derdim ama belli olmaz.. kader..

Keşke öyle bir kadın olsa hayatımda diye düşündüm ama sonra adamın yaptığı gibi bir hamle yapacak cesarette lazım diye düşündüm. Bugün çok sevdiğim yazılarımı okuyan arkadaşım, ki kendisini sonra yazacağım her ne kadar o mızıklansa da.. dedi ki ; “Hayatımda kimse olamıyor, umutsuzum kadınlara karşı” dedim, “Ne yaptın ki elde etmek için, ne emek harcadın” dedi. Bende “ne yani sorun bende biliyorum, böyle desem bana yükleneceksin, böyle mi diyeyim” dedim, telefonda sessizlik.. komedyenliğim devreye girdi sanırım, koptu gülmekten..

Böyle bir kadın sevmeli diye düşündüm,

acı acı kıskandım adamı.. bence öyle bir adam olmak lazım her zaman söylediğim gibi, iğne çuvaldız denklemi.. insan özlüyor arkadaş.. neyse filmden çıkıp benim özel hayatıma dalmayalım da..

Passengers

Havuz sahnesinden sonra kadının adamı öpmesi lazımdı! Net! Bak söylüyorum, bu amcalarda duygu yok.. kime sorsan bu topraklarda çıkar o havuzdan gider o dudaklara yapışır.. biz duygusal milletiz, dağlardan tepelerden aşar koşar uçar öperiz.. bir de benim gibi bekleyen ekip var “Message in a bottle” tayfasıyız arkadaş! Eğlendim de bakar mısın duruma.. yüz buldum yahu..

“Bir kadın olsun hayatımda, hayata beni geri döndürsün”

hayatı yaşıyorum ve bu filmi izledim. İzleyin ne demek istediğimi anlarsanız.. Uzatmıyorum bekliyorum. Yolcu olun izleyin da.. laf konuşuyoruz burada..

Seviyorum sizi o kadar okudunuz da.. cansınız..

Yazarın profiline gitmek için tıklayınız

Ana sayfaya gitmek için tıklayınız

Posted in Sinema Yazıları

Benzer

Don`t copy text!