Menü Kapat
John Wick 2

John Wick 2

Güzel film 3D olsa çok daha iyi olurdu diye düşündüm. ‘ John Wick 2 ‘ Keanu Reeves harika bir performans sergiliyor, film vizyona girmeden önce filmdeki rolüne nasıl hazırlandığını izlemiştim bu doğrultuda harika bir performansın beklediğinin habercisiydi adeta, filmi izlediyseniz ne demek istediğimi anlamışsınızdır, izlemediyseniz de izlediğinizde hak vereceksiniz diye düşünüyorum zira çalışmaları nasıl uyguladığı çok açık belli oluyor. Bu bağlamda, filmi farklılaştıran unsur da bir tetikçinin klasik hayatını anlatmasına karşın rolü ile filmi farklılaştırabilmiş olması. Hiç ülkemizdeki oyuncu ve oyuncularla kıyaslama yapmayacağım, daha doğru yapamayacağım, imkan yok çünkü. Prodüksiyon ile de ilgisi yok konunun, klasik bir yalan var ya, “O onu yapmıyor aslında bilgisayar yapıyor” düşüncesi, neyse geçelim bu konuyu.

John Wick 2

Köpek durumunu biraz zorlamışlar, devam filmi olan bu filmin ilkinde köpeğin başından geçen bir hadise sonucu oluyordu olanlar, bu filmde olmasa daha iyi olurmuş çünkü bir anlam katmadı filme, başta ve sonda gözüktü o kadar.

Laurence Fishburne, namı değer Morpheus, filmde yer alıyor. Karşılıklı sahneleri olduğunda konuşurlarken, defalarca Matrix 3’lemesini izlemiş biri olarak, yahu bir yerden anımsıyorum dedim, sonra jeton ‘Trink’ misali düştü. Maziye gittik geldik ne diyelim.. ‘Biri şu adama bir silah versin! Lütfen!’

Koşturmacalı bir film, yazarının ilk filmi, ikinci filmi ve üçüncüsü de çekiliyormuş kendisi yazıyor, yönetmeni ise benim gibi maşallah her yerinde  sektörde, üçüncü filmi de yönetecek, bir çok ünlü filmde çeşitli görevlerde yer almış, şimdi yönetmen koltuğunda.

Roma sahnesi çok güzel.

Abla ‘İstediğim gibi yaşadım hayatımı, istediğim gibi ölürüm’ dedi. ‘Büyüksün’ dedim. Öldü. 71 doğumluymuş yıkıldım şuan!

Kötü adama ayrıca bir parantez açmak isterim, biraz daha aktif olabilirmiş, fazla sade kalmış yoksa içinde gizli bir ‘Pislik’ var abinin.

Aslında film sade kadro bol aksiyon, bizim ‘Vurdulu kırdılı’ dediğimiz diziler gibi, maskeli abiler sürekli kafalarına mermi yiyorlar, kaç mermi yendi? Kaç insan öldü? Diye düşündüren film, bu arada sumo abinin sahnesine dikkat, ölmüyor yaaa !!!

Afişleri de güzel, tek afişi yok filmlerin ülkemizde olduğu gibi, baya iyi görselleri var, film müziğini beğenmedim. Hatta düşündüm aklıma bile gelmedi. Yönetmen ‘Sen mermilere odaklan’ der gibi filmde.

Birkaç iyi isim var olmak için olmuşlar filmde,

destek amaçlı, çorbada tuzumuz olsun misali. Hee bu arada filmdeki telefonları Matrix’te kullanılanlara çok benzetmişler ve kendilerine yazık etmişler..

Açılış sahnesi güzeldi bu arada, onu ayrıca belirteyim, Ruslarla olan kavga, dövüş, aksiyon iyiydi. Artık bu Amerikan – Rus çatışması filmlerde ne zaman son bulacak bilmiyorum, bir ara Arnavut mafyası denediler gitmedi, İngiliz zaten olmuyor, birkaç kere bizim adımız geçti, oradan da yürüyemediler, İtalyan olanı zaten beceremiyorlar, çünkü tarihi olduğu için prodüksiyon lazım, Sicilya durumu.

Aynalı sahne çekilmez olaydı, hiç etmişler o kısmı, ne bir şey gözüküyor, ne odaklanabiliyorsun, ak edeyim derken olmamış.

Üçüncü filmde eksikleri giderdiler giderdiler, gidermediler ben yine izlerim problem yok.. ama siz de izleyin olmaz mı?

Yazarın profiline gitmek için tıklayınız

Ana sayfaya gitmek için tıklayınız

Posted in Sinema Yazıları

Benzer

Don`t copy text!